Ruch Chorzów może stracić kluczowego zawodnika [NASZ NEWS]

Ruch Chorzów wkrótce zacznie przygotowania do gry w 1 Lidze. W klubowych gabinetach muszą mieć z kolei miejsce rozmowy ws. budowy kadry. Ciekawe wieści dotyczą Miłosza Kozaka.

Miłosz Kozak
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Miłosz Kozak
  • Ruch Chorzów przed startem nowej kampanii może się zmienić kadrowo
  • Niejasna przyszłość dotyczy między innymi Miłosza Kozaka
  • Kluczowy zawodnik Niebieskich znalazł się na celowniku klubów z Ekstraklasy, ale też pojawiły się zapytania z zagranicy
  • Chorzowski klub bierze pod uwagę tylko transfer definitywny z udziałem zawodnika, co może wiązać się z konkretnym zastrzykiem gotówki, jak na polskie warunki

Niejasna przyszłość Miłosza Kozaka w Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów ma za sobą nieudany sezon, po którym zaliczył spadek z PKO Ekstraklasy. Jednocześnie przyszłość kilku zawodników w klubie jest bardzo niejasna. W mediach przewijały się już doniesienia dotyczące ewentualnego transferu Daniela Szczepana do Wieczystej Kraków. Z klubem rozstało się także trzech graczy, czyli Filip Wilak, Juliusz Letniowski oraz Wiktor Długosz. Niejasna jest natomiast przyszłość dotycząca Miłosza Kozaka.

POLECAMY TAKŻE

27-letni ofensywny pomocnik dołączył do 14-krotnego mistrza Polski latem minionego roku z Górnika Łęczna. Za tego typu transfer Ruch musiał wyłożyć mniej więcej 400-500 tysięcy złotych. Ogólnie zawodnik okazał się wzmocnieniem chorzowskiej ekipy, notując w 25 meczach ligowych dwa trafienia i sześć asyst.

Zapytania z klubów polskich i zagranicznych

Według informacji Goal.pl najbliższe tygodnie mogą być decydujące w kontekście Kozaka. Zawodnik na brak zainteresowania nie może narzekać. W tej sprawie usłyszeliśmy, że Kozak ma kilka propozycji z polskich klubów. Dotarliśmy do wieści, że co najmniej dwa z nich są z Ekstraklasy. Nie jest jednak przesądzone, że wychowanek Lecha Poznań będzie kontynuował karierę w kraju. Pojawiły się również zapytania z klubów zagranicznych.

W kontekście przyszłości Kozaka jasne jest natomiast, że Ruch nie bierze pod uwagę wypożyczenia zawodnika. Jeśli piłkarz będzie miał odejść z klubu, to tylko na zasadzie transferu definitywnego, co oczywiście będzie wiązać się z konkretnym zastrzykiem gotówki na konto klubu z Chorzowa. Rynkowa wartość piłkarza dzisiaj wynosi blisko pół miliona euro. Najbliższe dwa tygodnie powinny być decydujące w kontekście decyzji w sprawie przyszłości 27-latka.

Urodzony w Gostyniu zawodnik to były młodzieżowy reprezentant Polski. Ma na swoim koncie 35 występów w Ekstraklasie i ponad 160 meczów w 1 Lidze. Kozak w przeszłości grał już za granicą, broniąc barw Spartaka Trnava, gdzie wystąpił w 18 meczach.

Czytaj więcej: Gazeta Krakowska wskazała głównego kandydata na nowego trenera Wisły Kraków

Ruch Chorzów może po jednym sezonie wróci do Ekstraklasy?

Tak 68%
Nie 27%
Trudno powiedzieć 5%
1743+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć

Komentarze