Rozchwytywany napastnik wybrał Arsenal. Oferta w drodze

Benjamin Sesko jest blisko przeprowadzki z Lipska do Arsenalu. Jak donosi John Cross z The Mirror, piłkarz powiedział "tak" londyńskiemu klubowi, który już przygotowuje odpowiednią propozycję.

Benjamin Sesko i Lois Openda
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Benjamin Sesko i Lois Openda

Benjamin Sesko powiedział “tak” Arsenalowi

Jednym z priorytetów Arsenalu na zbliżające się wielkimi krokami letnie okienko transferowe jest sprowadzenie nowego napastnika. Na szczycie listy życzeń Kanonierów umieszczono Benjamina Sesko, który na co dzień występuje w Lipsku. Najnowsze informacje w sprawie przyszłości 20-letniego Słoweńca przekazał John Cross z brytyjskiego dziennika “The Mirror” i są to bardzo optymistyczne wieści dla kibiców drużyny z północnego Londynu.

POLECAMY TAKŻE

Wspomniany dziennikarz dowiedział się bowiem, że Benjamin Sesko jest chętny na przeprowadzkę na Emirates Stadium i już powiedział “tak” Arsenalowi. Włodarze Kanonierów muszą jeszcze dogadać się z działaczami Byków, chyba że są gotowi aktywować klauzulę odstępnego, która znajduje się w kontrakcie 28-krotnego reprezentanta Słowenii z Lipskiem. Wynosi ona 65 milionów euro i wydaje się, że The Gunners spróbują trochę zbić cenę za ten transfer.

Pierwsze raporty sugerują, iż Arsenal przygotowuje ofertę w wysokości 45 mln funtów (53 mln euro) za dwudziestoletniego napastnika. Benjamin Sesko na stole ma również propozycję przedłużenia umowy z dotychczasowym pracodawcą, a poza tym kuszą go także ekipy z Arabii Saudyjskiej. Skuteczny snajper ostatni sezon zakończył z 18 golami oraz 2 asystami w 42 rozegranych spotkaniach.

Komentarze