Manchester United wzmocni ofensywę? Rozmowy rozpoczęte

Manchester United w letnim okienku transferowym może wzmocnić pozycję napastnika. Jak informuje "Sky Sport News", klub z Old Trafford rozpoczął już rozmowy z przedstawicielami Joshuy Zirkzee.

Joshua Zirkzee
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Joshua Zirkzee

Manchester United rozmawia z otoczeniem Joshuy Zirkzee

Manchester United w ubiegłym sezonie miał spore problemy praktycznie na każdych płaszczyznach. Duże problemy z odnalezieniem się na Old Trafford miał Rasmus Hojlund. Co prawda, dorobek strzelecki duńskiego napastnika nie był najgorszy, ale zawodnik przeszedł obok wielu meczów. Właśnie dlatego „Czerwone Diabły” w letnim okienku transferowym planują wzmocnić ofensywę.

POLECAMY TAKŻE

Z informacji przekazanych przez „Sky Sport News”, Manchester United zagiął już parol na konkretnego zawodnika. A mianowicie na Joshuę Zirkzee z Bologni. Brytyjscy dziennikarze przekazali również, że „Czerwone Diabły” rozpoczęły rozmowy z otoczeniem holenderskiego zawodnika.

Klauzula odstępnego w kontrakcie Joshuy Zirkzee z włoskim klubem wynosi 40 milionów euro. Zatem taką kwotę będzie musiał Manchester United zapłacić Bologni, jeśli zdecyduje się na zakup Holendra. Jak się okazuje, nie będą to jedyne koszty związane z przyjściem napastnika. Władze z Old Trafford będą musiały zapłacić również wielomilionową prowizję dla agenta 23-latka.

Joshua Zirkzee ma za sobą fantastyczny sezon na boiskach Serie A. Wychowanek akademii Bayernu Monachium w minionej kampanii ligowej rozegrał 34 spotkania w koszulce Bologni. Holender w tym czasie zdołał 11-krotnie wpisać się na listę strzelców, a także pięć asyst. Zatem zainteresowanie Manchesteru United nie wzięło się z przypadku.

Sprawdź także: Mason Greenwood trafi do Serie A? Włoska drużyna rozpoczyna rozmowy

Komentarze