Legia potwierdza transfer. Pomocnik dołącza do zespołu

Nowym piłkarzem Legii Warszawa został właśnie Claude Goncalves. 30-letni pomocnik rodem z Portugalii w minionym sezonie rozegrał 49 meczy w Łudogorcu Razgrad.

Claude Gonçalves
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Claude Gonçalves

Ważne wzmocnienie Legii Warszawa

Legia Warszawa z przytupem wchodzi w letnie okienko transferowe. Kilka dni temu klub ze stolicy poinformował o podpisaniu umowy z Kacprem Chodyną z Zagłębia Lubin. W dodatku cały czas trwają poszukiwania nowego napastnika, a wczoraj pojawiły się informacje na temat transferu do zespołu bramkarza Sportingu Lizbona.

Takie wzmożenie na rynku nie może jednak dziwić. Władze kluby mają za sobą bardzo trudny sezon, który zakończył się dla Wojskowych tylko 3. miejscem w PKO Ekstraklasie, co jak powszechnie wiadomo, uznawane jest jako porażka. Stąd też dyrektor sportowy Jacek Zieliński chce się – mówiąc kolokwialnie – odkuć i przeprowadzić tego lata dobre transfery, które pomogą w zdobyciu mistrzostwa Polski. Być może jeden z takich transferów ma właśnie miejsce.

POLECAMY TAKŻE

Klub z Łazienkowskiej właśnie poinformował, że nowym piłkarzem został Claude Goncalves. 30-letni pomocnik rodem z Portugalii przychodzi do Legii jako trzykrotny mistrz Bułgarii z Łudogorcem Razgrad, z którym występował w fazach grupowych Ligi Europy i Ligi Konferencji. W sezonie 2023/24 rozegrał 49 meczów, w których zdobył bramkę i zaliczył cztery asysty. 

Znakomicie dystrybuuje podania, mimo niedużych gabarytów jest agresywny i skuteczny w grze obronnej. Ma wszystkie cechy, które powinien posiadać zawodnik na pozycji numer sześć – powiedział Jacek Zieliński dla oficjalnej strony Legii.

Czytaj więcej: To będzie hit! Raków chce bramkarza z Premier League

Komentarze