To będzie hit! Raków chce bramkarza z Premier League

Raków Częstochowa jest zainteresowany pozyskaniem bramkarza Leicester City. Chodzi dokładnie o 23-letniego Jakuba Stolarczyka, o czym informuje Samuel Szczygielski z "Meczyki.pl".

Jakub Stolarczyk
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images/Alamy Na zdjęciu: Jakub Stolarczyk

Raków dokona ciekawego wzmocnienia

Raków Częstochowa ma za sobą przeciętny, a nawet słaby sezon. Byli już mistrzowie Polski mieli walczyć o obronę tytułu oraz zdobycie Pucharu Polski. Jednak nic z tych rzeczy się nie udało. Co więcej, można powiedzieć, że oba cele zakończyły się totalną klęską, bowiem Medaliki w tabeli PKO Ekstraklasy zajęły dopiero 7. miejsce, a w pucharze nie dali oni rady nawet zakwalifikować się do finału.

POLECAMY TAKŻE

Stąd też wraz z końcem sezonu w klubie doszło do sporych przetasowań. Pomimo wcześniejszych zapewnień, Dawid Szwarga został zwolniony z funkcji pierwszego trenera, a na jego miejsce zatrudniono Marka Papszuna, który po roku przerwy wraca pod Jasną Górę. Szkoleniowiec momentalnie zapowiedział zmiany w składzie, czego przykładem są liczne odejścia, w tym m.in. Vladana Kovacevicia czy Giannisa Papanikolaoua.

Jednak jak wiadomo, skoro zwalniają, to znaczy, że będą zatrudniać. Raków poszukuje aktualnie piłkarzy na kilka pozycji, a jedną z nich jest bramkarz. Ale wkrótce potrzeba ta może zostać zaspokojona. Według informacji przekazanych przez Samuela Szczygielskiego z portalu “Meczyki.pl”, częstochowianie sondują pozyskanie Jakuba Stolarczyka z Leicester City. 23-latek w minionym sezonie wywalczył wraz ze swoją drużyną awans do Premier League. W sumie w kampanii 2023/24 rozegrał 9 spotkań.

Czytaj więcej: Gwiazdor Bayeru przymierzany do Barcelony. Zareagował na medialne doniesienia

Komentarze