Niewypał transferowy Legii blisko zagranicznego transferu. Dostanie zielone światło

Legia Warszawa w najbliższym czasie może pożegnać następnego piłkarza. Z doniesień portalu Meczyki.pl wynika, że Makana Baku może zostać zawodnikiem Atromitosu Ateny.

Jacek Zieliński
Obserwuj nas w
Maciej Gillert / Alamy Na zdjęciu: Jacek Zieliński

Makana Baku dostanie wolną rękę, transfer do Atromitosu kwestią czasu

Legia Warszawa po przeprowadzeniu kilku transferów do klubu, zabrała się za porządki w składzie. Niedawno pojawiła się informacja o możliwym odejściu Blaza Kramera do Turcji. Aktualnie ze stolicy nadeszły wieści o kolejnym rozstaniu z piłkarzem, który może obrać zagraniczny kierunek. Chodzi o Makanę Baku, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei w zespole Wojskowych.

POLECAMY TAKŻE

Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki.pl poinformował, że skrzydłowy Legii znalazł się na radarze greckiego klubu. Przez ostatnie pół roku były reprezentant Niemiec do lat 21 był wypożyczony do tamtejszej ligi i reprezentował barwy OFI Krety. Tym razem zainteresowany transferem Baku ma być Atromitos Ateny. Dziennikarz przekonuje, że stołeczny klub nie będzie robił problemów zawodnikowi z odejściem, a temat transferu jest tylko kwestią czasu.

Atromitos, aby sprowadzić Baku, rozważa dwa możliwe scenariusze. Meczyki.pl wymieniają, że pierwszą opcją jest rozwiązanie kontraktu Niemca z Legią, a następnie wolny transfer. Druga możliwość to transfer gotówkowy za symboliczną kwotę.

Makana baku w Legii Warszawa występuje od lipca 2024 roku, gdy trafił do PKO Ekstraklasy za 350 tysięcy euro z tureckiego Goztepe. Łącznie niemiecki skrzydłowy rozegrał dla Wojskowych 40 spotkań, lecz strzelił w nich tylko jedną bramkę i zaliczył dwie asysty.

Komentarze