Makana
Baku

Makana Baku to niemiecki piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2024 roku zawodnik OFI Kreta. Były młodzieżowy reprezentant Niemiec.

Czytaj dalej…

7
IMAGO/Mikolaj Barbanell
Imię i nazwisko Makana Baku
Data urodzenia 1998-04-08
Miejsce urodzenia Moguncja
Narodowość Niemcy
Aktualny klub OFI Kreta
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 179 cm

Makana Baku – kariera

Makana Baku urodził się w Niemczech, w rodzinie kongijskich imigrantów. Jego dwaj bracia również grają w piłkę nożną.

Makana wydawał się jednak najbardziej utalentowany. Za młodu kształcił się w akademii FSV Mainz. Nie było mu jednak dane posmakować tam dorosłego futbolu. Trafił do SG Sonnenhof Grossaspach, a także Holstein Kiel. To stamtąd otworzyła się dla niego droga do Polski. Zimą 2021 roku wypożyczyła go bowiem Warta Poznań. Tam pokazał się z na tyle dobrej strony, że na jego usługi skusił się turecki klub Goetzepe, który zapłacił za niego 350 tysięcy euro. Rok później taką samą kwotę zapłacili Turkom reprezentanci Legii Warszawa. W zespole z Łazienkowskiej pełni jednak głównie rolę rezerwowego.

Pobyt Baku w Warszawie okazał się zupełnie nieudany. W ciągu roku zawodnik zdobył tylko jednego gola i zaliczył jedną asystę w ligowych spotkaniach. W styczniu 2024 roku zawodnik został wypożyczony do greckiego OFI Kreta.

Baku nigdy nie zagrał w seniorskiej reprezentacji Niemiec. O jego talencie niech świadczy jednak fakt, że w przeszłości grywał w kadrach U20 i U21.

Makana Baku – aktualności

Jaki numer na koszulce ma Makana Baku?

Makana Baku rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Makana Baku?

Makana Baku w trakcie swojej kariery grał w klubach: FSV Mainz, SC Gonsenheim, Holstein Kiel, Warta Poznań, Goztepe, Legia Warszawa i OFI Kreta.