Kolejny nabytek ŁKS-u Łódź, był kapitanem w Ekstraklasie

ŁKS Łódź poinformował o pozyskaniu Mateusza Kupczaka, który nie przedłużył wygasającego kontraktu z Wartą Poznań. To drugi letni transfer Rycerzy Wiosny.

Mateusz Kupczak
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Mateusz Kupczak

Mateusz Kupczak podpisał kontrakt z ŁKS-em Łódź

ŁKS Łódź po rozczarowującym sezonie spadł z PKO BP Ekstraklasy, a to oznacza, że w następnej kampanii zagra na poziomie 1 Ligi i powalczy o błyskawiczny powrót do elity. W związku z relegacją, drużynę Rycerzy Wiosny opuści kilku kluczowych zawodników, dlatego klub z Łodzi musiał ruszyć na rynek transferowy. ŁKS w tamtym tygodniu potwierdził sprowadzenie Mateusza Wysokińskiego (22-letni ofensywny pomocnik) z KKS-u Kalisz, a teraz poinformował o drugim letnim wzmocnieniu.

Nowym piłkarzem popularnych Rycerzy Wiosny został bowiem Mateusz Kupczak, który ostatnio był zawodnikiem Warty Poznań, a w zespole Zielonych pełnił nawet rolę kapitana. 32-letni defensywny pomocnik ma spore doświadczenie – wcześniej występował w Bruk-Becie Termalice Nieciecza, Podbeskidziu Bielsko-Biała oraz GKS-ie Tychy. Mateusz Kupczak z łódzką ekipą związał się dwuletnim kontraktem, z możliwością przedłużenia umowy o kolejny sezon.

Zależało nam na takim piłkarzu w środku pola. Mateusz Kupczak to po pierwsze duże doświadczenie, zarówno na poziomie Ekstraklasy, jak i pierwszej ligi, a po drugie sportowa solidność, boiskowa pracowitość oraz świetne warunki fizyczne – powiedział Robert Graf, wiceprezes ŁKS-u ds. sportowych, cytowany przez oficjalną stronę internetową łódzkiego klubu.

Komentarze