Inter poszukuje nowego defensora. Na Kiwiora ich nie stać

Inter Mediolan, który będzie bronił tytułu Serie A w nadchodzącym sezonie, planuje wzmocnić swoją linię obrony. Jednak Oaktree jest gotowe przeznaczyć jedynie 10 mln euro na zakup nowego zawodnika

Jakub Kiwior
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Inter może przeznaczyć tylko około 10 mln euro na transfer obrońcy

Według “fcinter1908”, nowi właściciele Interu Mediolan wyznaczyli konkretne wytyczne dla prezydenta klubu Beppe Marotty i dyrektorów, dotyczące transferu nowego obrońcy. Oaktree pragnie pozyskać młodego środkowego obrońcę, podobnego do Yanna Aurela Bissecka, który będzie dostępny za stosunkowo niską kwotę. Takie podejście ma na celu długoterminowe wzmocnienie składu przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego budżetu.

POLECAMY TAKŻE

W ostatnich dniach Inter był łączony z kilkoma obrońcami, w tym z Mario Hermoso, Ricardo Rodriguezem i Jakubem Kiwiorem. Jednak żaden z tych zawodników nie znajduje się wysoko na liście priorytetów Nerazzurrich. Hermoso, mimo że jest dostępny na zasadzie wolnego transferu, zażądał rocznej pensji w wysokości 4 mln euro, co sprawia, że jego transfer jest mało prawdopodobny. Jakub Kiwior też byłby opcją zbyt drogą z uwagi na oczekiwania Arsenalu, z kolei Rodriguez nie wzbudza większego zainteresowania władz klubu i jego temat to bardziej medialne spekulacje.

Inter już ogłosił transfery Piotra Zielińskiego i Josepa Martineza, a w weekend spodziewane jest potwierdzenie zakupu Mehdi Taremiego. Klub kontynuuje poszukiwania odpowiedniego obrońcy, który spełni zarówno wymagania finansowe, jak i sportowe. Nerazzurri dokonują przemyślanych wzmocnień, które jednak nie wymagają dużego nakładu finansowego.

Zobacz również: Klopp przyjmie sensacyjną ofertę? Rozpoczęto rozmowy

Komentarze