GKS Tychy sfinalizował oficjalnie szósty transfer

GKS Tychy poinformował o sfinalizowaniu kolejnego letniego transferu. Szeregi ekipy z siedzibą przy ulicy Edukacji wzmocnił Mamin Sanyang, który ostatnio występował w Hannoverze,

Mamin Sanyang
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Mamin Sanyang

GKS Tychy z kolejnym wzmocnieniem

GKS Tychy nie wywalczył w ostatnim sezonie miejsce premiowanego grą w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. W tej kampanii drużyna Dariusza Banasika chce jednak namieszać i powalczyć o grę w elicie. Tym samym klub sfinalizował już kilka ciekawych wzmocnień. Szósty transfer klubu z Tychów stałe się faktem w piątek 5 lipca.

POLECAMY TAKŻE

“21-letni pomocnik, Mamin Sanyang zasila drużynę Dariusza Banasika. Nowy zawodnik podpisał z tyskim klubem kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o rok. W okresie przygotowawczym był testowany przez sztab Trójkolorowych. W sparingu z Rekordem Bielsko-Biała zdobył dwie bramki” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Zielono-czarno-czerwonych.

Gambijski zawodnik to były młodzieżowy reprezentant kraju, którego rynkowa wartość wynosi 100 tysięcy euro. Sanyang to wychowanek Heindeheim, mający jednak w swoim CV także pobyt w Bayernie Monachium. Od lata 2023 roku piłkarz reprezentował barwy drugiej drużyny Hannoveru 96.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Sanyang to ofensywny zawodnik, który w poprzednim sezonie wystąpił w 10 meczach Regionalliga Nord. Zdobył w nich jedną bramkę, a także zaliczył asystę. 21-latek jest kolejnym wzmocnieniem GKS-u tego lata. Wcześniej klub poinformował, że pozyskał Maksymiliana Dziubę, Mateusza Górskiego, Tobiasza Kubika, Marcela Łubika czy Rafała Makowskiego. Z klubem rozstali się natomiast między innymi Maciej Kikolski, Mateusz Radecki czy Patryk Mikita.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów oficjalnie wzmocnił się w obronie

Komentarze