Chwicza Kwaracchelia skusi się na transfer z Napoli? Istotny głos Conte

Antonio Conte został w środę 5 czerwca oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener SSC Napoli. Włoch dał jasno do zrozumienia, że bardzo liczy na Chwiczę Kwaracchelię.

Chwicza Kwaracchelia
Obserwuj nas w
fot. Agostino Gemito / Alamy Na zdjęciu: Chwicza Kwaracchelia

Antonio Conte ma budować SSC Napoli wokół Chwiczy Kwaracchelii

Antonio Conte został nowym trenerem SSC Napoli, podpisując z klubem kontrakt na trzy lata. Z medialnych doniesień wynika, że w porozumienia między stronami nie ma klauzuli odejścia czy zwolnienia. Były selekcjoner reprezentacji Włoch jest już gotowy na nowe wyzwanie związane, którym będzie budowa nowej drużyny w Neapolu. Conte ma być mocno zaangażowany w rozmowy dotyczące ewentualnych transferów. Włoski szkoleniowiec ma jednocześnie prowadzić rozmowy na tej płaszczyźnie nie tylko z prezydentem klubu Aurelio De Laurentiisem, ale też dyrektorem sportowym Giovannim Manną.

POLECAMY TAKŻE

Na dzisiaj wygląda na to, że z Napoli rozstanie się Victor Osimhenem, który na brak ofert nie może narzekać. Inaczej ma z kolei wyglądać sytuacja z udziałem Chwiczy Kwaracchelii. Corriere dello Sport twierdzi, że Conte określił się już w sprawie Gruzina, widząc w zawodniku ważną część projektu. Pierwsze sygnały sugerują, że zawodnik chce zostać w ekipie z Serie A. Mimo że ostatnio Paris Saint-Germain złożyło nową ofertę w sprawie piłkarza.

Klub z Ligue 1 jest gotowy wyłożyć na transakcję z udziałem Kwaracchelii mniej więcej 110 milionów euro. Okazuje się jednak, że Napoli nie ma zamiaru sprzedawać piłkarza. Plan jest taki, że zawodnik może niebawem otrzymać podwyżkę pensji.

23-latek w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 45 spotkaniach, notując w nich 11 trafień i dziewięć asyst. Obecna umowa Kwaracchelii obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

Czytaj więcej: SSC Napoli oficjalnie z nowym trenerem, wielki powrót do Serie A

Komentarze