To już pewne. Kwiecień wraca na zaplecze Ekstraklasy

Bartosz Kwiecień opuścił szeregi Korony Kielce. Nowym zespołem 30-latka będzie Miedź Legnica. Doświadczony defensor związał się z pierwszoligowcem dwuletnią umową.

Bartosz Kwiecień
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Kwiecień

Oficjalnie: Bartosz Kwiecień wzmocnił Miedź Legnica

Korona Kielce zapewniła sobie grę na przyszły sezon w Ekstraklasie. Podopieczni Kamila Kuzery dopiero w ostatniej kolejce zapewnili sobie utrzymanie, pokonując na wyjeździe Lech Poznań (2:1). Klub z województwa świętokrzyskiego będzie wietrzył szatnie w przerwie między kampaniami. A jednym z zawodników.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z zawodników, który opuścił Koronę Kielce jest Bartosz Kwiecień. Wygasający kontrakt 30-latka nie został przedłużony. Jednak zawodnik jeszcze przed oficjalnym otwarciem okienka transferowego znalazł sobie nowy klub. W przyszłym sezonie doświadczony defensor będzie bronił barw Miedzi Legnica, z którą związał się dwuletnią umową.

Zawsze powtarzam, że to zielony prostokąt weryfikuje wszystko i wolę pokazywać swoją wartość na boisku niż o sobie mówić. Jestem zadowolony, że włodarze Miedzi pokazali ogromną determinację, żeby mnie pozyskać. Cieszę się, że znalazłem się w miejscu, w którym mnie chcą. Miedź jest albo w Ekstraklasie, albo wysoko w 1 lidze. Chciałbym wrócić do piłkarskiej elity, ale nie chcę ferować wyników, tylko pokazać swoje na murawie. Widzę, że celem całej społeczności skupionej wokół Klubu jest awans – powiedział Bartosz Kwiecień w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Dla 30-latka będzie to zatem powrót do Fortuna 1 Ligi. Kwiecień na zapleczu Ekstraklasy rozegrał łącznie 53 spotkania, w których strzelił pięć goli.

Sprawdź także: Miedź sięga po posiłki z Ekstraklasy. Kolejny transfer potwierdzony

Komentarze