Barcelona sięgnie po rozchwytywanego pomocnika? Specjalna klauzula

Barcelona w lecie może wzmocnić środek pola. Po kogo sięgnie Duma Katalonii? Mundo Deportivo twierdzi, że Blaugrana może sprowadzić pomocnika po "preferencyjnej cenie".

Bruno Guimaraes
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Bruno Guimaraes

Barcelona poszuka wzmocnień w Premier League?

FC Barcelona wchodzi w nową erę. Trenerem Blaugrany został Hansi Flick, który zastąpił Xaviego. Niemiecki szkoleniowiec ma zapewnić drużynie odpowiednią jakość. Celem jest oczywiście mistrzostwo Hiszpanii i jak najlepszy wynik w Lidze Mistrzów. Marzeniem jest triumf w elitarnych rozgrywkach, ale najpierw Duma Katalonii musi ustabilizować dyspozycję na wysokim poziomie.

POLECAMY TAKŻE

Pomóc w tym ma transfer pomocnika. FCB chce wzmocnić środek pola klasowym zawodnikiem. Jak informuje Mundo Deportivo, ekipa z Camp Nou może przeprowadzić wielki transfer, ale na preferencyjnych dla siebie warunkach. Bruno Guimaraes, którym interesują się Katalończycy, ma mieć w kontrakcie zapisaną specjalną klauzulę.

Dotyczy ona tylko transfery do Barcy. Jeżeli to 27-krotny mistrz Hiszpanii będzie chciał sprowadzić Brazylijczyka, zapłaci za niego mniej niż inne kluby. Głosy z Hiszpanii przekonują, że Barcelona nie wyda więcej niż 70 milionów euro. Natomiast inne zespoły muszą liczyć się z kwotą przekraczającą nawet 100 milionów.

Bruno Guimaraes jest związany z Newcastle umową ważną do 30 czerwca 2028 roku. Sroki w zimie 2022 zapłaciły za niego Lyonowi 42 mln.

Zobacz także: Lukaku odrzucił Arabię Saudyjską. Chce tylko jednego klubu

Komentarze