Arsenal ustalił warunki ws. transferu Kiwiora

Jakub Kiwior wkrótce może odejść z Arsenalu. Jak informuje Fabrizio Romano, Kanonierzy ustalili warunki potencjalnego transferu.

Jakub Kiwior
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Jakub Kiwior, polski obrońca, może pożegnać się z Arsenalem. Klub z Londynu podejmuje działania, które sugerują, że przyszłość Polaka stanęła pod znakiem zapytania. Władze Kanonierów intensywnie interesują się Riccardo Calafiorim, młodym obrońcą z Bolonii, który miał znakomity sezon i wzbudził zainteresowanie czołowych klubów europejskich.

Arsenal już podjął pierwsze kroki w kierunku pozyskania Włocha, co może sugerować, że Kiwior będzie musiał opuścić klub, aby zrobić miejsce dla nowego zawodnika.

POLECAMY TAKŻE

Kiwior dołączył do Arsenalu w styczniu 2023 roku z włoskiego klubu Spezia za kwotę około 25 milionów euro. Mimo obiecujących początków, jego rozwój w klubie nie przebiegał tak szybko, jak oczekiwano. W rezultacie polski defensor jest teraz na radarze innych klubów, w tym Juventusu, który poszukuje wzmocnień w obronie. Nowy trener Starej Damy – Thiago Motta – jest podobno zainteresowany sprowadzeniem Kiwiora do Turynu.

Jak poinformował Fabrizio Romano, Arsenal jest gotowy wypożyczyć Kiwiora, ale w umowie musi być wpisana opcja przymusowego wykupu. To oznacza, że Kanonierzy wolą definitywnie pozbyć się Polaka, który nie zdołał przekonać Mikela Artety.

Sytuacja transferowa jest dynamiczna, a decyzje mogą się zmieniać w zależności od wielu czynników. Dlatego należy uważnie śledzić rozwój wydarzeń w najbliższych tygodniach.

Czytaj dalej: De Bruyne o krok od hitowego transferu! Man City wytypował następcę

Komentarze