Arsenal wygrał wyścig po obrońcę, La Gazzetta dello Sport nie ma wątpliwości

Arsenal złożył formalną ofertę związaną z transferem Riccardo Calafioriego. Według doniesień La Gazzetta dello Sport piłkarz przystał już na warunku klubu z Premier League.

Piłkarze Arsenalu
Obserwuj nas w
fot. Paul Marriott / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Arsenalu

Riccardo Calafiori zostanie zawodnikiem Arsenalu

Arsenal wygląda na to, że wkrótce wzmocni się solidnie w defensywie. Szeregi stołecznej ekipy ma wzmocnić objawienie Euro 2024. Nowym graczem Kanonierów zostanie Riccardo Calafiori, informuje La Gazzetta dello Sport.

POLECAMY TAKŻE

Źródło podaje, że przedstawiciel Premier League zapłaci za reprezentanta Włoch mniej więcej 53 miliony euro. Calafiori wybrał jednocześnie gra w Arsenalu, mimo że chętnych na transfer z jego udziałem było kilku. Wcześniej zainteresowanie zawodnikiem wykazywały takie kluby jak: Paris Saint-Germain, Bayer Leverkusen czy Chelsea. Żadna z ekip nie spełniał jednak oczekiwań zawodnika.

Godne uwagi jest natomiast to, że La Gazzetta dello Sport jest do tego poziomu pewna, że Włoch zasili szeregi ekipy Mikela Artety, że w artykule o piłkarzu umieściła nawet zdjęcie Calafioriego już w koszulce Arsenalu.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

22-letni zawodnik w ostatnim sezonie bronił barw Bologni. Calafiori to wychowanek Akademii Piłkarskiej Romy, który do klubu ze Stadio Renato Dall Ara trafił latem minionego roku. Wcześniej występował w FC Basel.

Calaffiori to pięciokrotny reprezentant Włoch, który w sezonie 2023/2024 wystąpił w 37 meczach. Zdobył w nich dwie bramki i zaliczył też pięć asyst. Aktualna umowa zawodnika z Bolognią obowiązuje do końca czerwca 2027 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 30 milionów euro.

Czytaj więcej: FC Barcelona obejdzie się smakiem? Nowe wieści w sprawie Nico Williamsa

Riccardo Calafiori sprawdzi się w Arsenalu?

Tak 67%
Nie 27%
Nie wiem 6%
51+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem

Komentarze