Kiwior coraz bliżej hitowego transferu. Włoski gigant zgłosił się do Arsenalu!

Jakub Kiwior może tego lata odejść z Arsenalu. O reprezentanta Polski zabiega Juventus, który złożył angielskiemu klubowi konkretną propozycję - donosi Nicolo Schira.

Jakub Kiwior
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Juventus pracuje nad transferem Kiwiora

Jakub Kiwior musi w najbliższych tygodniach rozstrzygnąć losy swojej przyszłości. W sezonie 2023/2024 nie zdołał na stałe przebić się do wyjściowej jedenastki Arsenalu. Był okres, w którym Mikel Arteta na niego stawiał, lecz nie grał on na swojej nominalnej pozycji. Z uwagi na problemy kadrowe Hiszpan znalazł dla Kiwiora miejsce na lewej stronie defensywy, gdzie nie prezentował się najlepiej. W końcówce kampanii znów posadził go jednak na ławce rezerwowych.

Nic nie wskazuje na to, aby sytuacja Kiwiora na Emirates Stadium miała się poprawić. Arsenal dopina transfer Riccardo Calafioriego, którego przybycie znacząco oddaliłoby reprezentanta Polski od wyjściowej jedenastki. Włoch dysponuje praktycznie tymi samymi atutami, co sprowadzony wcześniej ze Spezii obrońca – jest lewonożny i wszechstronny, może występować także na boku defensywy.

POLECAMY TAKŻE

Calafiori był także priorytetem Juventusu, który po fiasku negocjacji skupia się na sprowadzeniu właśnie Kiwiora. Stara Dama wyczuła okazję i zamierza z niej skorzystać. Wiadomo, że Arsenal nie oczekuje zbyt dużych pieniędzy za 24-latka. Włoskie media mówią o kwocie w okolicach 15 milionów euro.

Nicolo Schira donosi, że Juventus złożył konkretną propozycję wypożyczenia z opcją wykupu. Na ten moment nie wiadomo, jak zareagował Arsenal. Nie zmienia to faktu, że Kiwior jest coraz bliżej hitowego transferu i powrotu do Włoch, gdzie dotychczas radził sobie najlepiej.

Komentarze