Niespodziewana przeprowadzka Alissona? Bramkarz z jasnym celem

Alisson na razie nie podjął żadnych rozmów z klubami z Arabii Saudyjskiej. Priorytetem bramkarza jest pozostanie w Liverpoolu na kolejny sezon - uważa Fabrizio Romano.

Alisson
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Alisson

Alisson i Liverpool chcą kontynuować współpracę

Alisson w ostatnich tygodniach był poważnie łączony z przeprowadzką na Bliski Wschód. Kluby z Arabii Saudyjskiej w najbliższym oknie planują bowiem kolejną ofensywę transferową, a jednym z głównych celów tamtejszych zespołów jest właśnie bramkarz Liverpoolu. Wiele jednak wskazuje na to, że ekipy z Półwyspu Arabskiego ostatecznie będą musiały obejść się smakiem, gdyż w tym momencie priorytetem 31-latka jest pozostanie na Anfield Road.

POLECAMY TAKŻE

Włodarze The Reds są tego samego zdania i chcą zatrzymać swojego zawodnika na kolejny sezon – przekazał Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz potwierdził, że doświadczony golkiper otrzymał oferty z Arabii Saudyjskiej, ale jak dotąd nie odbyły się żadne konkretne rozmowy. 63-krotny reprezentant Brazylii z powodzeniem stoi między słupkami Liverpoolu od lipca 2018 roku, gdy przeniósł się na Wyspy Brytyjskie za 62,5 miliona euro z AS Romy.

Alisson Ramses Becker znany jako po prostu Alisson w 32 spotkaniach zakończonej kampanii wpuścił 32 gole i zachował 11 czystych kont. Portal “Transfermarkt” wycenia cenionego bramkarza na 28 milionów euro. Saudyjczycy są również zainteresowani pozyskaniem innej gwiazdy Liverpoolu – Mohameda Salaha – którego kusi Al-Ittihad.

Kontrakt Alissona Beckera z obecnym pracodawcą wygasa dopiero w 2027 roku, a w Arabii golkiper mógłby liczyć na astronomiczne zarobki.

Komentarze