Adam Buksa podpisał czteroletni kontrakt. Transfer przesądzony

Adam Buksa zasili duński klub FC Midtjylland. Jak ujawnia serwis Tipsbladet.dk, Polak przeszedł testy medyczne i podpisał czteroletnią umowę.

Adam Buksa
Obserwuj nas w
Maciej Rogowski / Alamy Na zdjęciu: Adam Buksa

Adam Buksa w FC Midtjylland

Adam Buksa, polski napastnik, podpisał czteroletni kontrakt z FC Midtjylland. Według informacji opublikowanych przez duński portal Tipsbladet.dk snajper, który do tej pory był związany z francuskim Lens, przeszedł pomyślnie testy medyczne. Transfer kosztował około 30 milionów koron, czyli około 4 miliony euro. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w czwartek.

POLECAMY TAKŻE

27-letni Buksa uczestniczył niedawno w mistrzostwach Europy w Niemczech, gdzie strzelił gola dla reprezentacji Polski w meczu otwarcia przeciwko Holandii. Natomiast w poprzednim sezonie klubowym, grając na wypożyczeniu w tureckim Antalyasporze, zdobył 16 bramek i był jednym z najlepszych napastników Super Ligi.

Trener FC Midjtylland, Thomas Thomasberg, liczy na to, że Buksa będzie miał znaczący wpływ na drużynę, zarówno w rozgrywkach Superligi, jak i w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. 27-latek, mający doświadczenie na międzynarodowej scenie, jest oczekiwany jako kluczowy zawodnik, który wzmocni siłę ofensywną zespołu.

Mimo poważnych planów względem Buksy nie może być on pewny miejsca w pierwszym składzie. Wszystko za sprawą napastnika Cho Gue-sunga, o którym dla Goal.pl wypowiedział się Troels Bager Thøgersen, dziennikarz “Tipsbladet” będący blisko FC Midtjylland.

Czytaj dalej: Mourinho dopiął swego. Fenerbahce wzmocni nowy napastnik

Komentarze