Udinese ogłosiło decyzję w sprawie niedoszłego selekcjonera reprezentacji Polski

Udinese Calcio oficjalnie poinformowało, że nie będzie kontynuowana współpraca z Fabio Cannavaro. Tym samym mistrz świata z 2006 roku żegna się z klubem z Serie A.

Fabio Cannavaro
Obserwuj nas w
fot. Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro zwolniony z Udinese Calcio

Udinese Calcio w ostatnim sezonie przez długi czas broniło się przed spadkiem z ligi. Finalnie ekipa z Dacia Arena zrealizowała cel w postaci utrzymania, zajmując 15. miejsce w tabeli. Mimo wszystko posady nie utrzymał Fabio Cannavaro.

POLECAMY TAKŻE

Włoski trener objął stery nad Udinese w kwietniu tego roku. 50-latek prowadził drużynę z Udine ostatecznie w sześciu spotkaniach, notując w nich dwa zwycięstwa, trzy remisy i tylko jedną porażkę. Tym samym wypracował wyczekiwanie utrzymanie ligowego bytu. Pod jego wodzą Udinese przegrało tylko z Romą (1:2).

Jasne jest, że decyzją władz klubu mocno rozczarowani są kibice Udinese. Fani Zebr spodziewali się kontynuowania współpracy z Cannavaro. Na dzisiaj nie wiadomo, kto będzie następcą Włocha w klubie.

Nowy sezon ligowy we Włoszech wystartuje w sierpniu. Pierwsza kolejka Serie A zaplanowana jest na 17 sierpnia. Koniec rozgrywek ma mieć natomiast miejsce w maju 2025 roku. W gronie beniaminków ligi włoskiej znajdą się: Parma, Como i Venezia. Z kolei z Serie A spadły takie drużyny jak: Frosinone, Sassuolo oraz Salernitana.

Na dzisiaj ekipa z Udine jest jedną z siedmiu, która nie ma trenera. W podobnym położeniu są takie drużyny jak: Torino, Monza, AC Milan, Lazio, Juventus czy Cagliari Calcio.

Czytaj więcej: Gwiazda na wylocie z Juve? Thiago Motta nie ma zawodnika w swoich planach

Komentarze