Serie A: zmiana na fotelu lidera, fatalny błąd bramkarza, Juventus ambitnie walczył do samego końca – podsumowanie 25. kolejki

Rafael Leao
PressFocus Na zdjęciu: Rafael Leao

Wyniki 25. kolejki Serie A. W niedzielę zostało rozegranych sześć meczów. Na początek Milan wygrał u siebie z Sampdorią 1:0 i awansował na pierwsze miejsce. W innym z meczów Sassuolo zremisowało z Romą 2:2. Przy bramce na 1:1 fatalnie interweniował Rui Patricio. Z kolei w hicie Atalanta zremisowała z Juventusem 1:1. Bramkę na 1:0 zdobył świetnym uderzeniem z dystansu Rusłan Malinowski. Wyrównał w doliczonym czasie gry Danilo. W szeregach Starej Damy całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Jeden gol Milanu, fatalna postawa Udinese, Juventus wywalczył remis

Milan był faworytem w spotkaniu z Sampdorią Genua. Gospodarze nie zachwycili, lecz pokonali rywali 1:0. Jedynego gola zdobył Rafael Leao. Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie w szeregach gości. Remisami 1:1 zakończyły się starcia Empoli – Cagliari oraz Genoa – Salernitana. W tej pierwszej potyczce Szymon Żurkowski zagrał 89 minut dla gospodarzy. Z kolei Sebastian Walukiewicz (Cagliari) jest kontuzjowany.

Pewne zwycięstwo odniosła zaś Verona, która pokonała Udinese 4:0. Niewielki udział miał w tym triumfie Mateusz Praszelik, który wszedł na plac gry w 73. minucie. Paweł Dawidowicz (Verona) jest zaś kontuzjowany.

Roma grała w delegacji z Sassuolo. Finalnie podopieczni Jose Mourinho zremisowali z tymi konkurentami 2:2. Nicola Zalewski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gości. W ostatniej niedzielnej potyczce Atalanta podejmowała Juventus. Szczęsny został najpierw pokonany przez Rusłana Malinowskiego. Gospodarze zainkasowali jednak tylko oczko, bo w końcówce wyrównał Danilo.

Wyniki 25. kolejki

Milan – Sampdoria 1:0 (1:0)

Rafael Leao (8′)

Empoli – Cagliari 1:1 (1:0)

Andrea Pinamonti (38′) – Leonardo Pavoletti (84′)

Genoa – Salernitana 1:1 (1:1)

Mattia Destro (32′) – Federico Bonazzoli (45+1′)

Verona – Udinese 4:0 (2:0)

Fabio Depaoli (2′), Antonin Barak (31′), Gianluca Caprari (66′), Adrien Tameze (85′)

Sassuolo – Roma 2:2 (0:1)

Rui Patricio (47′ – gol samobójczy), Hamed Junior Traore (73′) – Tammy Abraham (45+1′), Bryan Cristante (90+4′)

Atalanta – Juventus 1:1 (0:0)

Rusłan Malinowski (77′) – Danilo (90+1′)