Serie A: remisy we Florencji i Genui, jeden gol w hicie, asysta Zielińskiego – podsumowanie 18. kolejki

Dusan Vlahović
PressFocus Na zdjęciu: Dusan Vlahović

Wyniki 18. kolejki Serie A. W pierwszym niedzielnym spotkaniu ACF Fiorentina zremisowała u siebie z US Sassuolo 2:2. Potem Spezia podzieliła się oczkami z Empoli (1:1). Przy bramkach dla swoich ekip mieli udział Arkadiusz Reca (Spezia) oraz Szymon Żurkowski (Empoli). W innym spotkaniu Sampdoria Genua zremisowała z Venezią 1:1. Z kolei w ostatniej konfrontacji AC Milan przegrał z SSC Napoli 0:1. Asystę przy jedynej bramce zanotował Piotr Zieliński. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Cztery bramki we Florencji, remis Sampdorii, Napoli lepsze w hicie

W pierwszym spotkaniu ACF Fiorentina podzieliła się oczkami z US Sassuolo (2:2). Goście prowadzili już dwoma trafieniami, ale gospodarze po przerwie byli w stanie odrobić straty i zainkasować jeden punkt. Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) jest kontuzjowany.

Spezia zremisowała z Empoli 1:1. Przy bramkach mieli udział Arkadiusz Reca (Spezia) oraz Szymon Żurkowski (Empoli), którzy rozegrali po 90 minut dla swoich ekip. Kolejne pełne spotkanie zapisał na swoim koncie także Jakub Kiwior (Spezia).

Sampdoria tylko zremisowała z Venezią 1:1. Bartosz Bereszyński zagrał dla gospodarzy 61 minut. W innym meczu Torino pokonało Hellas 1:0. Karol Linetty spędził całe spotkanie na ławce rezerwowej gospodarzy. Paweł Dawidowicz (Hellas) jest zaś kontuzjowany.

Na koniec AC Milan przegrał z SSC Napoli 0:1. Już w piątej minucie gola zdobył Elif Elmas. Asystował mu zaś Zieliński. Polak spędził na murawie 77 minut.

Wyniki 18. kolejki

Fiorentina – Sassuolo 2:2 (0:2)

Dusan Vlahović (51′), Lucas Torreira (61′) – Gianluca Scamacca (32′), Davide Frattesi (37′)

Spezia – Empoli 1:1 (0:0)

Riccardo Marchizza (50′ – gol samobójczy) – Dimitrios Nikolaou (72′ – gol samobójczy)

Sampdoria – Venezia 1:1 (1:0)

Manolo Gabbiadini (1′) – Thomas Henry (87′)

Torino – Verona 1:0 (1:0)