Tylko jeden gol na Signal Iduna Park. Borussia – PSG na żywo

Borussia Dortmund zmierzy się z Paris Saint-Germain w drugim półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie na Signal Iduna Park w środę o godzinie 21:00. Śledź jego przebieg z naszą relacją "na żywo".

Niclas Fullkrug
Moritz Muller / Alamy Na zdjęciu: Niclas Fullkrug

Borussia – PSG na żywo

Po emocjach związanych z wtorkowym meczem Bayernu z Realem Madryt, czas na rywalizację w drugiej półfinałowej parze Ligi Mistrzów. W środę Borussia Dortmund będzie starała się postawić faworyzowanemu Paris Saint-Germain. Kluczową postacią tej rywalizacji może być napastnik paryżan Kylian Mbappe, który marzy o pożegnaniu się z klubem triumfem w najważniejszych europejskich rozgrywkach.

Jedynego gola w pierwszej połowie zdobył Niclas Fullkrug. W drugiej części gry PSG próbowało odwrócić losy spotkania, ale żadna z prób paryżan nie zaskoczyła Kobela.

90′ – Sędzia Anthony Taylor doliczył cztery minuty

90′ – Fullkrug zmieniony przez Moukoko

87′ – Zmiany w BVB

Wolf zastępuje Ryersona, a Nmecha wchodzi za Brandta.

Jadon Sancho rozgrywa świetne zawody

Jadon Sancho zaliczył dziś 11 udanych dryblingów w meczu z PSG. Nikt nie osiągnął takiej liczby w pojedynczym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie.

84′ – Dwie szanse Dortmundu

Brandt i Fullkrug próbowali szczęścia, ale oba strzały były dalekie od ideału.

83′ – Zmiana w Borussii

Schodzi Adeyemi, a na boisku melduje się Marco Reus.

82′ – PSG przyśpiesza tempo

Goście starają się zaskoczyć BVB, oddając kolejne strzały. Niestety dla Luisa Enrique żaden z nich nie może zagrozić bramce.

78′ – Borussia cofnęła się do obrony

Cofnięci gospodarze czekają na ataki PSG. Jednak paryżanie nie mogą stworzyć większego zagrożenia.

74′ – Krótka przerwa w grze

Nuno Mendes ucierpiał w starciu ze Schlotterbeckiem. Żółta kartka dla Niemca.

72′ – Sprytne podanie Mbappe i obrona Kobela

Kylian Mbappe sprytnie podał w pole karne do Dembele. Francuz uderzył z pierwszej piłki, ale Kobel ponownie poradził sobie ze strzałem.

71′ – PSG kuleje w grze ofensywnej

Paryżanie starają się rozmontować obronę Borussii, ale ich ataki są zbyt przewidywalne i niedokładne.

67′ – Coraz więcej ataków z obu stron

Jedni i drudzy z biegiem czasu mocniej próbują swoich sił w ofensywie. Na boisku jest coraz więcej miejsca do gry w ataku.

65′ – Zmiana w PSG

Schodzi Barcola, a na boisku melduje się Kolo Muani.

Zachwyty nad grą Jadona Sancho

“Znakomity występ”

63′ – Fullkrug popchnięty w polu karny – gwizdek arbitra milczy

60′ – Fullkrug wysoko nad bramką!

Jadon Sancho po świetnym rajdzie zagrał do Fullkruga, ale ten źle trafił w piłkę i zmarnował dobrą okazję.

Próby Mbappe i Hakimiego [WIDEO]

56′ – Świetna sytuacja PSG

Marquinhos doskonale dośrodkował w pole karne, ale Fabian Ruiz uderzył głową obok słupka.

55′ – PSG dominuje w drugiej połowie

Przyjezdni starają się narzucić swoje tempo i coraz mocniej naciskają na bramkę BVB.

54′ – Kolejna próba Mbappe

PSG znów ostrzega Borussię Dortmund. Kylian Mbappe oddał strzał z pola karnego, ale Kobel był doskonale ustawiony.

51′ – DWA SŁUPKI W JEDNEJ AKCJI!

Kylian Mbappe uderzył w słupek technicznym plasowanym strzałem, chwilę później strzał w obramowanie oddał również Hakimi.

51′ – Kontra Borussii

Kapitalny rajd Adeyemiego skrzydłem, jednak cała akcja skończyła się tylko rzutem rożnym.

48′ – Borussia zabezpiecza tyły

Gospodarze wyraźnie cofnęli się do defensywy, dając PSG więcej miejsca do konstruowania akcji. Poskutkowało to pierwszym celnym strzałem przyjezdnych, ale uderzenie Barcoli nie zrobiło wrażenia na Kobelu.

46′ – Wystartowała druga połowa!

Koniec pierwszej połowy

Borussia prowadzi z PSG 1:0 po golu Niclasa Fullkruga. Gospodarze w pierwszej odsłonie stworzyli sobie zdecydowanie więcej okazji.

45+2′ – Groźne dośrodkowanie PSG

Mocne podanie w pole karne po ziemi, ale żaden z paryżan nie znalazł się przed bramką.

45′ – Sędzia dolicza cztery minuty do pierwszej połowy

44′ – Świetna parada Donnarummy!

Włoski golkiper PSG obronił mocny strzał Sabitzera. Na tablicy wyników nadal 1:0.

Gol Niclasa Fullkruga na 1:0 [WIDEO]

42′ – Zmiana w PSG

Lucas Hernandez opuszcza boisko z powodu kontuzji. Zastępuje go Lucas Beraldo.

Niclas Fullkrug tuż po zdobyciu bramki

38′ – Po krótkiej analizie gol uznany!

Niclas Fullkrug balansował na linii spalonego.

36′ – GOL DLA BORUSSII! Niclas Fullkrug!

Niemiec świetnie urwał się obrońcom i po doskonałym przyjęciu bardzo mocnym uderzeniem po ziemi pokonał Gianluigiego Donnarummę.

34′ – Hakimi padł w polu karnym

Anthony Taylor uznał, że była to czysta interwencja obrońcy Borussii.

Pojedynek Sabitzera z Donnarummą

30′ – PSG nerwowe w defensywie

Borussia śmielej radzi sobie w ofensywie i stwarza coraz większe zagrożenie. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

29′ – Rzut wolny dla Borussii, szansa na dośrodkowanie

26′ – Posiadanie piłki: 42% – 58% na korzyść PSG

23′ – Kylian Mbappe z kolejną próbą dryblingu

Gwiazdor PSG angażuje się w grę ofensywną, ale obrona Borussii pozostaje bardzo szczelna.

20′ – Borussia poradziła sobie z rzutem wolnym PSG

Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało zneutralizowane przez gospodarzy.

Media zachwycone frekwencją na Signal Iduna Park

18′ – Kolejny strzał Dembele

PSG zamknęło Borussię pod polem karnym, ale próba Dembele znów przeszła obok słupka.

14′ – Świetna szansa Borussii

Gianluigi Donnarumma wyszedł górą z pojedynku z napastnikiem.

12′ – Naciski PSG

Paryżanie zastosowali wysoki pressing, z którym Borussia nie mogła sobie chwilowo poradzić.

11′ – Pierwszy strzał

Ousmane Dembele spróbował sił sprzed pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka.

10′ – Spokojne pierwsze minuty meczu

Gospodarze i przyjezdni na razie nie odkrywają się w ofensywie, zachowując ostrożność w obronie.

6′ – Pierwsze zagrożenie pod bramką PSG

Atak Borussii, ale obrońcy paryżan poradzili sobie z dośrodkowaniem.

3′ – BVB zastosowała wyższy pressing

PSG zamknięte pod własną bramką po naciskach Borussii.

2′ – Cofnięta Borussia, PSG buduje atak pozycyjny

Wygląda na to, że na początku gospodarze będą liczyli na kontry.

1′ – Ruszyli! Pierwszy gwizdek w meczu Borussia – PSG

Anthony Taylor rozpoczął spotkanie na Signal Iduna Park.

20:27 – Ostatnie starcie Borussii i PSG

Ostatni raz w fazie pucharowej Ligi Mistrzów PSG i Borussia Dortmund spotkali się w 1/8 finału w marcu 2020 r. Wówczas paryżanie wyeliminowali BVB i świętowali z kibicami na zewnątrz Parc des Princes. Był to jeden z pierwszych meczów z pustymi trybunami ze względu na pandemię.

20:20 – Puchar Ligi Mistrzów już na Signal Iduna Park

20:10 – Tłumy kibiców PSG w Dortmundzie

20:08 – Fani Borussii Dortmund gotowi na święto futbolu

20:07 – Skład PSG

20:05 – Skład Borussii Dortmund

20:00 – Czas na drugi półfinał

W środę o godzinie 21:00 rozegrane zostanie drugie półfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów. Tym razem na Signal Iduna Park w Dortmundzie miejscowa Borussia zmierzy się z Paris Saint-Germain.