Sarri zachwycony. “Mentalność zrobiła różnicę”

Lazio pokonało na wyjeździe Napoli (2:1), zwyciężając po raz pierwszy w tym sezonie. Maurizio Sarri uważa, że to właśnie silna psychika jego piłkarzy pozwoliła wicemistrzowi pobić mistrza po dwóch nieudanych kolejkach.

Maurizio Sarri
IMAGO / IPA Sport Na zdjęciu: Maurizio Sarri
  • Napoli uległo u siebie Lazio (1:2)
  • Rzymianie przyjeżdżali na Stadio Diego Armando Maradona po dwóch porażkach
  • Według Maurizio Sarriego jego podopieczni pokazali wielką siłę mentalną

“Druga połowa pokazała, że to nie kondycja jest problemem Lazio”

Fani Lazio mieli pełne prawo obawiać się sobotniego starcia w Serie A. Ich ulubieńcy, jak dotąd, przegrali oba spotkania w lidze. Ostatecznie, jednak, Orły zdołały pokonać SSC Napoli – i to na stadionie należącym do mistrza kraju.

To był dobry występ. W pierwszej połowie byliśmy pod presją, ale myślę, że później dominowaliśmy. Dwa razy “strzeliliśmy” gola na 3:1. Czuło się tę bramkę w powietrzu, szkoda, że dwukrotnie ją anulowano. Jedna wydawała się zupełnie legalna z perspektywy ławki, potem powiedziano mi, że przy pierwszej chodziło o centymetry, a o drugiej można by debatować całą noc. Nasza druga połowa udowadnia, że to nie kondycja była naszym problemem. Chodziło tylko o siłę mentalną, a dziś znów byliśmy silni. Wytrzymaliśmy pod presją, pozostawaliśmy skupieni, nawet po dwóch nieuznanych trafieniach. Ostatecznie przywieźliśmy do domu zwycięstwo. To mentalność, jakiej nie pokazaliśmy w pierwszych dwóch meczach – uważa Maurizio Sarri.

Po przerwie reprezentacyjnej Lazio czeka kolejny trudny wyjazd – tym razem na stadion Juventusu.