Media: To on zastąpi Xaviego w Barcelonie? Deco ruszył na negocjacje

Barcelona rozstanie się latem z Xavim Hernandezem. Joan Laporta drastycznie zmienił swoją decyzję, a teraz szuka nowego trenera. Na negocjacje z Sergio Conceicao udał się Deco - donosi Javi Miguel.

Deco
Obserwuj nas w
fot. Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Deco

Xavi odejdzie. Faworytem trener FC Porto

Xavi Hernandez nie będzie kontynuował swojej pracy w Barcelonie w kolejnym sezonie. Joan Laporta podjął szaloną decyzję o zwolnieniu szkoleniowca. Kilka tygodni temu zakomunikowano natomiast, że będzie on dalej sprawował opiekę nad drużyną. Sytuacja zmieniła się diametralnie po wypowiedzi Xaviego, której udzielił na konferencji prasowej przed meczem z Almerią. Otwarcie przyznał, że klub ma swoje ograniczenia, przez co trudno mu będzie rywalizować w kolejnych latach z najlepszymi. Jego słowa bardzo nie spodobały się zarządowi, a w szczególności Laporcie, który w odwecie zrezygnował ze wspierania zespołu podczas czwartkowego spotkania z ostatnią drużyną ligi.

Prezydent Barcelony rozkazał swoim działaczom, aby rozpoczęli oni poszukiwania nowego trenera. Xavi Hernandez ma z kolei zostać oficjalnie zwolniony po meczu z Rayo Vallecano. Kto jest faworytem do jego zastąpienia? Dziennikarz Javi Miguel sugeruje, że Blaugrana chciałaby zatrudnić Sergio Conceicao. Trener FC Porto był do tej pory łączony z Milanem.

Do Portugalii udał się Deco. Oficjalnie miał on załatwić sprawy prywatne, jednak media uważają, że jego zadaniem było skontaktować się właśnie z Conceicao.

Portugalczyk nie jest jedyną opcją dla Barcelony, choć zatrudnienie go jest uważane za priorytet. Hiszpański gigant na swojej liście życzeń ma również bezrobotnego Hansiego Flicka i Rafę Marqueza, który pracuje obecnie z rezerwami.

POLECAMY TAKŻE

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze