Stoper Realu Madryt się doczeka, otrzyma powołanie na Euro

Nacho Fernandez znajdzie się na liście powołanych do reprezentacji Hiszpanii na Euro 2024 - uważa madrycki dziennik MARCA. 34-letni obrońca zostanie zatem doceniony przez Luisa de la Fuente.

Nacho Fernandez
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Nacho Fernandez

Nacho Fernandez zostanie doceniony przez Luisa de la Fuente

Carlo Ancelotti w obecnym sezonie miał problemy z obsadą pozycji środkowego obrońcy. Dwaj stoperzy Realu Madryt – Eder Militao oraz David Alaba – zerwali bowiem więzadło krzyżowe w kolanie. Dlatego ważną rolę w drużynie Królewskich podczas aktualnej kampanii odegrał Nacho Fernandez. 34-latek znakomicie wywiązał się ze swoich obowiązków i jako kapitan zespołu Los Blancos podniósł puchar za mistrzostwo La Ligi.

Czy Hiszpania ma szanse na triumf w mistrzostwach Europy?

Tak 74%
Nie 26%
38+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Doskonała postawa doświadczonego defensora nie uszła uwadze selekcjonera reprezentacji Hiszpanii, czyli Luisa de la Fuente. Jak przekonuje madrycka gazeta “MARCA”, Nacho Fernandez zostanie powołany do drużyny narodowej na zbliżające się wielkimi krokami Euro 2024. Wychowanek Realu wróci zatem do kadry po niespełna roku nieobecności – stoper w koszulce ekipy La Furia Roja rozegrał łącznie 24 spotkania.

Nacho Fernandez w reprezentacji Hiszpanii zadebiutował w 2013 roku. Selekcjonerem wówczas był legendarny Vicente del Bosque. Co ciekawe, trzydziestoczterolatek jeszcze nie miał okazji zagrać na turnieju finałowym mistrzostw Europy, więc w Niemczach może wystąpić na pierwszej takiej imprezie w swojej karierze.

Warto dodać, że środkowy obrońca wraz z końcem sezonu po wielu latach ma zmienić otoczenie.

Komentarze