Uznany trener trafi do Europy? Milan się z nim nie kontaktował

Milan jest przekonany, że zakończenie współprace ze Stefano Piolim to dobra decyzja. Nowy trener wciąż nie został wytypowany. Media określiły, że jednym z kandydatów jest Marcelo Gallardo, choć dziennikarz Rudy Galetti temu zaprzecza.

Marcelo Gallardo
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Marcelo Gallardo

Gallardo nie trafi do Milanu

Milan ma przed sobą szereg ważnych decyzji w kontekście kolejnego sezonu. Absolutnym priorytetem jest oczywiście znalezienie nowego trenera. Na San Siro uznali, że Stefano Pioli nie powinien kontynuować tego projektu, dlatego mimo zdobycia wicemistrzostwa zostanie latem pożegnany. Problematycznie przebiega natomiast proces wytypowania jego następcy. Do tej pory z Milanem byli łączeni między innymi Antonio Conte, Sergio Conceicao czy Julen Lopetegui.

Ostatnio na radary trafił Marcelo Gallardo, który przymierza się do pierwszej pracy w Europie. 48-letni szkoleniowiec ma za sobą długą i niezwykle udaną przygodę w River Plate, z którym zdobywał najważniejsze trofea. Oprócz mistrzostwa Argentyny, dwukrotnie świętował wygraną w Copa Libertadores i Copa Sudamericana. W listopadzie 2023 roku dość nieoczekiwanie zdecydował się na kontynuowanie swojej trenerskiej kariery w Arabii Saudyjskiej, obejmując Al-Ittihad.

POLECAMY TAKŻE

W tamtejszej lidze kompletnie sobie nie poradził. Jego drużyna rozczarowuje, co wiąże się ze stratą pracy po sezonie. Milan miał rzekomo zainteresować się jego sytuacją, choć dziennikarz Rudy Galetti zdementował wcześniejsze doniesienia. Przekazał, że Rossoneri wcale nie skontaktowali się z Gallardo ani jego otoczeniem. Nie wydaje się, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Szanse na angaż Argentyńczyka na San Siro są więc praktycznie zerowe.

Zobacz również: Szalony plan Xabiego Alonso. Chce w przyszłości poprowadzić trzy wielkie kluby!

Komentarze