Salernitana znowu szuka trenera. Dwóch kandydatów do zastąpienia Inzaghi’ego

Filippo Inzaghi został zwolniony z Salernitany. Klub w najbliższych godzinach ma oficjalnie potwierdzić rozstanie z trenerem. Nicolo Schira na portalu X poinformował, że na liście następców są Leonardo Semplici oraz Davide Ballardini.

Filippo Inzaghi
Obserwuj nas w
Imago / Cesare Purini Na zdjęciu: Filippo Inzaghi
  • Salernitana lada moment poinformuje o zwolnieniu Filippo Inzaghi’ego
  • Prezydent klubu ma dwóch kandydatów do pracy w zespole z Stadio Arechi
  • Następcą Inzaghi’ego może zostać ktoś z dwójki Davide Ballardini, Leonardo Semplici

Ballardini i Semplici kandydatami do pracy w Salernitanie

Salernitana podjęła drastyczną kroki i zdecydowała się na zwolnienie Filippo Inzaghi’ego z funkcji trenera. Choć oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, to ma się ono pojawić w najbliższych godzinach. Jeszcze przed informacjami o zwolnieniu Włocha w mediach pojawiały się doniesienia o ewentualnych następcach byłego reprezentanta Włoch.

Nicolo Schira poinformował, że w notesie prezydenta Salernitany znajdują się dwa nazwiska. Davide Ballardini oraz Leonardo Semplici to najpoważniejsi kandydaci do pracy w zespole ze Stadio Arechi.

Ten pierwszy ostatnio pracował w Cremonese, z którym w zeszłym sezonie spadł z Serie A. Wcześniej odpowiadał za wyniki Genoi w latach 2017-2018 oraz 2020-2021. Z kolei Semplici pracował w ostatnim czasie w Spezii, gdzie prowadził kilku reprezentantów Polski. Tak samo jak w przypadku Ballardini’ego spadł z klubem w ostatniej kampanii z Serie A.

Aktualnie w zespole Salernitany występuje Mateusz Łęgowski. Koniki Morskie po 24 meczach tego sezonu zajmują 20. miejsce w lidze ze stratą 6 punktów do bezpiecznej strefy gwarantującej utrzymanie w Serie A.

Komentarze