Wyborowy duet Napoli znów dał show. Świetna passa trwa [WIDEO]

Piłkarze Napoli
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Napoli

Napoli wygrało dziesiąty mecz w tym sezonie. Lider Serie A tym razem bez problemu poradził sobie z Sassuolo, które pokonał 4:0.

• Napoli jest niepokonane po dwunastu kolejkach w Serie A
  • Zespół Luciano Spalettiego rozbił Sassuolo 4:0
  • Piotr Zieliński rozegrał 56 minut i nie miał udziału przy żadnym golu

Napoli przyklepało triumf przed przerwą

Pierwszym sobotnim meczem w 12. kolejce Serie A była konfrontacja na Stadio Diego Armando Maradona. Będące liderem tabeli Napoli, podejmowało dziewiąte Sassuolo. Gospodarze nie przegrali żadnego meczu na krajowym podwórku, więc goście mieli trudne zadanie.

Fani w Neapolu nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie. Padło ono już w czwartej minucie, gdy rozpędzony Giovanni Di Lorenzo zagrał w pole karne. Tam dośrodkowanie głową przedłużył Khvicha Kvaratskhelia, dzięki czemu Viktor Osimhen mógł opanować futbolówkę i umieścić ją w siatce po uderzeniu z bliskiej odległości. Gruzińsko-nigeryjski duet sprawił później, że w 19. minucie było 2:0. Tym razem Kvaratskhelia wystawił piłkę Osimhenowi, a ten nie miał problemu z wykończeniem sytuacji.

W 36. minucie Napoli wygrywało już 3:0. Kapitalnie długie podanie w pole karne wykonał Mario Rui. Z dokładnego zagrania skorzystał  Kvaratskhelia, który do dwóch asyst dołożył gola. Przygnębione wynikiem Sassuolo, o odrobienie dużej straty starało się po zmianie stron. Próby nie zakończyły się sukcesem, a Napoli w 77. minucie ustaliło wynik spotkania na 4:0. Hat-tricka skompletował Osimhen, który przelobował bramkarza.