Polski napastnik z 15. golem w sezonie. Pewniak na Euro 2024?

W poniedziałkowy wieczór odbyły się dwa spotkania Super Lig. Na tureckich boiskach dzisiaj pojawiło się łącznie czterech Polaków. Jeden z nich zdołał wpisać się na listę strzelców, ale gol nie zdał się na wiele. Jego dyspozycja pozwala sądzić, że znajdzie się w kadrze na Euro 2024.

Adam Buksa
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Adam Buksa

Który z Polaków grających w Turcji wystąpi na Euro 2024?

Zmagania 35. kolejki Super Lig zamykały dwa poniedziałkowe mecze: Antalyaspor – Pendikspor i Konyaspor – Fenerbahce. Na murawy Corendon Airlines Park i Konya Buyuksehir Belediye Stadium wybiegło czterech polskich zawodników. W szeregach Antalyasporu zagrali Adam Buksa i Jakub Kałuziński, barwy Konyasporu reprezentował Jakub Słowik, a w składzie Fenerbahce pojawił się Sebastian Szymański.

Już w 13. minucie Buksa otworzył wynik rywalizacji w Antalyi. 27-latek nie pomyli się z 11. metra i dał gospodarzom prowadzenie. Jednak już dwie minuty później do wyrównania doprowadził Mame Thiam, a tuż przed przerwą Halil Akbunar zdobył bramkę na 2:1 dla Pendiksporu. Ten rezultat nie zmienił się już do końca meczu.

Buksa i Kałuziński schodzili z boiska niepocieszeni. Pocieszeniem dla pierwszego z nich był 15. gol w tym sezonie. Dzięki temu trafieniu zawodnik wypożyczony z Lens prześcignął w ligowej klasyfikacji… Krzysztofa Piątka (14 goli) i awansował na 5. miejsce. Walkę o tytuł najlepszego snajpera stoczą Mauro Icardi i Edin Dżeko, którzy mają na koncie odpowiednio 23 i 20 bramek.

Wydaje się, że Adam Buksa ma duże szanse na powołanie do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy. Czy również Krzysztof Piątek znajdzie się w kadrze na Euro 2024? Nie należy zapominać także o Karolu Świderskim.

Który z polskich napastników grających w Turcji wystąpi na Euro 2024?