Milan dogadał się z nowym trenerem. Oficjalne ogłoszenie na początku czerwca

Milan zdecydował, że to Paulo Fonseca będzie nowym trenerem w kolejnym sezonie. Portugalczyk spośród kilku ofert wybrał tę, którą przedstawił mu klub z San Siro - donosi "La Gazzetta dello Sport".

Paulo Fonseca
Obserwuj nas w
fot. Independent Photo Agency / Alamy Na zdjęciu: Paulo Fonseca

Fonseca będzie nowym trenerem Milanu

Milan bardzo długo debatował nad przyszłością Stefano Piolego, pod wodzą którego udało się w sezonie 2021/2022 zdobyć mistrzostwo Włoch. 58-latek wyciągnął Rossonerich z olbrzymiego kryzysu, lecz kilka miesięcy temu pojawiły się spore obawy, że z nim u sterów więcej osiągnąć się już nie uda. Mimo coraz mocniejszej kadry, Milan drugi sezon z rzędu nie był w stanie rywalizować o najwyższe cele. Zdecydowano więc, że Pioli zakończy swoją kadencję rok przed wygaśnięciem kontraktu.

W tym samym czasie trwały prace nad znalezieniem jego następcy. Z Milanem łączeni byli chociażby Antonio Conte czy Sergio Conceicao, choć finalnie postawiono na kogoś innego. “La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że nowym trenerem Rossonerich będzie Paulo Fonseca, z którym w ostatnich tygodniach prowadzono zaawansowane negocjacje.

POLECAMY TAKŻE

Portugalski szkoleniowiec żegna się z Lille, a na San Siro ma trafić na początku czerwca. Wtedy również dojdzie do oficjalnego ogłoszenia nawiązania współpracy. Strony po intensywnych rozmowach wreszcie się dogadały. Fonseca miał na swoim stole kilka ofert, decydując się na przyjęcie właśnie tej Milanu. Ma on podpisać dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Milan pragnie, aby Fonseca, w przeciwieństwie do Piolego, odważnie stawiał na młodych zawodników. W przeszłości nie miał problemu, aby w swoich klubach rozwijać największe talenty.

Komentarze