Mediolan triumfuje nad Rzymem, bolesna porażka Spezii – sobota z Serie A

Podsumowanie sobotnich meczów 34. kolejki Serie A. Inter Mediolan pokonał AS Romę i znacząco zbliżył się do Ligi Mistrzów. Bardzo ważne zwycięstwo nad Lazio odniósł także Milan.

Inter Mediolan

Hitowe mecze nie zawiodły

Sobotnia rywalizacja w Serie A rozpoczęła się od spotkania na San Siro, gdzie Milan podejmował Lazio. Rossoneri od pierwszej minuty dominowali gości, wychodząc na prowadzenie już w 17. minucie. Ozdobą całego starcia było natomiast trafienie Theo Hernandeza z 29. minuty. Francuz przebiegł całe boisko i huknął nie do obrony. Dzięki temu zwycięstwu Milan pozostaje w realnej grze o awans do Ligi Mistrzów.

O Ligę Mistrzów walczy także AS Roma, która na Stadio Olimpico gościła Inter Mediolan. Osłabiona wieloma absencjami ekipa Jose Mourinho nie była w stanie sprostać wyzwaniu. Nerrazzuri wygrali na wyjeździe 2-0 po trafieniach Federico Dimarco i Romelu Lukaku. Rzymianie do czwartego miejsca tracą już pięć punktów.

W ostatnim sobotnim meczu Cremonese pokonało u siebie Spezię. W ekipie gości od pierwszej minuty zagrało dwóch Polaków – Bartłomiej Drągowski i Przemysław Wiśniewski. Porażka skomplikowała im kwestię utrzymania w Serie A, gdyż mają tyle samo punktów, co znajdująca się w strefie spadkowej Hellas Verona.

Wyniki sobotnich meczów 34. kolejki Serie A

AC Milan – Lazio 2:0 (2:0)

17′ Bennacer, 29′ Hernandez

AS Roma – Inter Mediolan 0:2 (0:1)

33′ Dimarco, 74′ Lukaku

Cremonese – Spezia 2:0 (1:0)

41′ Ciofani, 77′ Vasquez