Liga Europy: AS Roma bez systemu na Bayer, OM na remis z Atalantą [WIDEO]

Liga Europy w czwartek była bogata w emocje. Goli nie brakowało zarówno w rywalizacji AS Romy z Bayerem Leverkusen, jak i w starciu Olympique Marsylia z Atalantą.

AS Roma - Bayer Leverkusen

Liga Europy: Bayer Leverkusen z zaliczką, OM na remis z Atalantą

Liga Europy jest już tylko dwa mecze od wyłonienia zwycięzcy rozgrywek. W jednym z ciekawszych czwartkowych spotkań w europejskich pucharach ciekawie było na Stadio Olimpico w Rzymie, gdzie AS Roma mierzyła się z Bayerem Leverkusen. Przed startem spotkania eksperci w roli faworyta widzieli ekipę z Niemiec i się nie pomylili.

Giallorossi w rywalizacji z Aptekarzami postawili na szczelną defensywę, ale to nic nie udało. Jeszcze w pierwszej połowie na prowadzenie wyprowadził Florian Wirtz. 20-latek wykorzystał błąd Ricky’ego Karsdorpa. Na jednym trafieniu Bayer jednak nie poprzestał i w drugiej odsłonie dołożył kolejne trafienie. Bramkę na 2:0 zdobył Robert Andrich. Tym samym przed rewanżem drużyna Xabiego Alosno jest w bardzo dobrym położeniu.

Dwa gole padły również w rywalizacji na Stade Velodrome, gdzie Olympique Marsylia grała z Atalantą. Wynik rywalizacji został otwarty w 11. minucie. La Dea objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Gianlukę Skamakkę. Radość w szeregach włoskiej drużyny nie trwała jednak długo. Już w 20. minucie gola na 1:1 strzelił Chance Mbemba. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem, z którego bardziej zadowoleni mogą być gracze Gian Piero Gasperiniego.