Karol Świderski z debiutem w Hellas Werona

Karol Świderski zadebiutował w barwach Hellasu Werona. Napastnik wszedł na boisko w 60 minucie meczu przeciwko Napoli. Jego drużyna przegrała 1-2 z mistrzem Włoch.

Karol Świderski
Imago / Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Karol Świderski
  • Karol Świderski zadebiutował w nowym zespole
  • Polak pojawił się na boisku w 60 minucie spotkania przeciwko Napoli
  • Hellas Werona przegrał 1-2 z Napoli

Debiut Karola Swiderskiego w Hellasie Werona

Karol Świderski podczas zimowego okna transferowego został wypożyczony z amerykańskiego Charlotte FC do Hellasu Werona. Polak już przy pierwszej okazji otrzymał szansę na debiut w nowym zespole. Trener Marco Baroni wpuścił reprezentanta Polski na boisko w 60 minucie meczu przeciwko Napoli.

27-letni napastnik spędził na murawie pół godziny, aczkolwiek nie miał wielu okazji, aby zaprezentować się w polu karnym rywali. Jedyny strzał w meczu oddał w doliczonym czasie gry, gdy główkował niecelnie w kierunku bramki pilnowanej przez Gollini’ego. Reprezentant Polski miał w starciu z Napoli 14 kontaktów z piłką. Wygrał jeden z dwóch pojedynków o piłkę oraz 4 razy stracił jej posiadanie.

Innym Polakiem, który również brał udział w meczu był Paweł Dawidowicz. Obrońca spędził na murawie 90 minut i rozegrał dobre zawody. Ostatecznie górą było Napoli, które wygrało 2-1 na własnym stadionie po bramkach Kvaratskhelii i Ngonge. Gola dla gości zdobył Diego Coppola.