Impas w negocjacjach Interu Mediolan z Lautaro Martinezem

Lautaro Martinez zażądał pensji przekraczającą możliwości finansowe Interu Mediolan, podał Matteo Moretto, w rozmowie z "Caught Offside". Przyszłość napastnika Nerazzurrich stoi pod znakiem zapytania.

Lautaro Martinez
Obserwuj nas w
Piero Cruciatti / Alamy Na zdjęciu: Lautaro Martinez

Inter nie może sprostać oczekiwaniom finansowym Lautaro Martineza

Lautaro Martinez, który otrzymał tytuł najlepszego piłkarza Serie A tego sezonu po zdobyciu 24 bramek i poprowadzeniu Interu Mediolan do spektakularnego mistrzostwa, ma jeszcze ponad dwa lata do końca obecnego kontraktu. Jednakże, od pewnego czasu włoskie media informują, że Nerazzurri chcieliby podpisać z Argentyńczykiem nową umowę. Klub znajduje się jednak w fazie przejściowej ze względu na zmiany właścicielskie i ma ograniczone możliwości finansowe.

POLECAMY TAKŻE

Tymczasem znany ekspert Matteo Moretto w rozmowie z “Caught Offside”, podał najnowsze informacje na temat negocjacji kontraktowych Interu z Lautaro Martinezem. Według jego informacji otoczenie argentyńskiego napastnika zażądało wynagrodzenia, które jest poza zasięgiem finansowym klubu. Inter może zaoferować maksymalnie 10 milionów euro netto rocznie wliczając w to premie.

– Rozmowy nie zostały wstrzymane, ale musieliśmy nieco zwolnić, ponieważ zmiana właściciela wiąże się z aspektami biurokratycznymi – mówił niedawno Beppe Marotta w rozmowie z DAZN. To sugeruje, że nie należy zbyt prędko spodziewać się finalizacji rozmów.

Mimo to wydaje się, że decyzja teraz leży po stronie Lautaro Martineza. Argentyńczyk musi zdecydować, czy zaakceptuje ofertę Interu, czy też poszuka innych możliwości, które mogą spełnić jego finansowe oczekiwania. 26-latek jest kluczowym zawodnikiem Nerazzurrich i jego odejście mogłoby znacząco wpłynąć na przyszłość drużyny, która byłaby zmuszona poszukiwać nowego napastnika.

Zobacz również: Milan sięgnie po piłkarza Lille? Fonseca zna go na wylot

Komentarze