Florenzi nie dokończył meczu z Empoli, ale Milan nie musi się martwić

W niedzielę AC Milan rywalizował z Empoli w wyjazdowym meczu 19. kolejki Serie A. Tego pojedynku nie dokończył Alessandro Florenzi, który opuścił plac gry parę chwil przed przerwą. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem Rossonerich 3:0.

Alessandro Florenzi
IMAGO / Fabrizio Carabelli Na zdjęciu: Alessandro Florenzi
  • Florenzi musiał zostać zmieniony w meczu z Empoli
  • Powodem tego był drobny uraz obrońcy
  • Włoskie media przekonują, że nie jest to nic poważnego

Uraz Florenziego niegroźny

Alessandro Florenzi został zmuszony do opuszczenia boiska w 35. minucie, gdy Milan prowadził 2:0 po bramkach Rubena Loftusa-Cheeka i Oliviera Girouda. Od razu pewnym było, że chodzi o uraz obrońcy Rossonerich.

Włoskie media jednak uspokajają. Według Sky Sport, Florenzi został zastąpiony profilaktycznie, ponieważ poczuł lekkie ukłucie w mięśniu przywodziciela. Z doniesień wynika, że zawodnik Milanu zapewnił swoich kolegów na ławce rezerwowych, że kontuzja nie jest poważna.

Na razie trudno ocenić, czy z tego powodu Florenzi będzie zmuszony pauzować w kolejnym spotkaniu. Wiele wyjaśnią badania medyczne, choć włoskie media nie są pewne, czy będą one w ogóle potrzebne.