Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Conte oczekuje fortuny od przyszłego pracodawcy

Według najnowszych informacji La Gazzetta dello Sport prezes Interu Mediolan w osobie Stevena Zhenga miał przekazać Beppe Marottcie, aby ten zatrudnił Antonio Conte na stanowisko trenera na nowy sezon w klubie z Lombardii. Kłopot w tym, że były menedżer Chelsea FC ma naprawdę ogromne oczekiwania finansowe.

Czytaj dalej…

Conte oczekuje apanaży na poziomie 10 milionów euro rocznie i to po opodatkowaniu. Gdyby sternicy Nerazzurrich zgodzili się na warunki Włocha, to ten zostałby najlepiej zarabiającym trenerem we Włoszech. Aktualnie zarobkami na poziomie siedmiu milionów euro rocznie może pochwalić się Massimiliano Allegri.

Warto jednak podkreślić, że Conte według najpopularniejszego dziennika sportowego na Półwyspie Apenińskim nie jest do końca przekonany do powrotu do Włoch. Między innymi dlatego doświadczony trener ma tak duże oczekiwania finansowe względem swojego przyszłego pracodawcy.

Dodajmy też, że Luciano Spalletti ma kontrakt ważny z Interem do końca czerwca 2021 roku, więc w przypadku ewentualnego zwolnienia 60-latka klub z miasta mody będzie musiał mu zapłacić 25 milionów euro rekompensaty.


Komentarze