Milan – Salernitana: Rossoneri spełnili obowiązek

Alexis Saelemaekers
PressFocus Na zdjęciu: Alexis Saelemaekers

W pierwszym meczu 16. kolejki Serie A AC Milan nie sprawił zawodu swoim kibicom i zapisał na swoje konto komplet punktów. Rossoneri na własnym stadionie pokonali 2:0 Salernitanę.

• AC Milan po raz dwunasty w tym sezonie zapisał w sobotę na swoje konto komplet punktów
  • Bramki dla Rossonerich w meczu z Salernitaną zdobyli Franck Kessie i Alexis Saelemaekers
  • Dzięki tej wygranej zespół Stefano Piolego awansował na pierwsze miejsce w tabeli

Zwycięstwo niskim nakładem sił

AC Milan do sobotniego spotkania z Salernitaną przystępował z obowiązkiem zdobycia trzech punktów. Rossoneri bardzo dobrze zdawali sobie sprawę z tego, że jeżeli chcą walczyć w tym sezonie o mistrzowski tytuł, nie mogą sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów, tym bardziej przeciwko drużynie zamykającej ligową tabelę.

Rozgrywane w sobotnie popołudnie spotkanie na San Siro świetnie rozpoczęło się dla Rossonerich, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Na lewym skrzydle świetną indywidualną akcję przeprowadził Rafael Leao, wpadł z piłką w pole karne, a następnie odegrał ją na ósmy metr. Stamtąd precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku do siatki trafił Franck Kessie.

Niespełna kwadrans później drużyna Stefano Piolego prowadziła już 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Alexis Saelemaekers, który popisał się ładnym uderzenie z prawej strony pola karnego. Asystę w tej sytuacji na swoje konto zapisał Brahim Diaz. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie, choć Milan miał jeszcze dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia.

W drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, starając się oszczędzać siły przed kolejnymi meczami. Ostatecznie wynik 2:0 nie uległ zmianie i pozwolił Milanu, przynajmniej na kilka godzin, objąć prowadzenie w tabeli Serie A.

W tym tygodniu piłkarzy Milanu czeka ostatnie spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na San Siro zamelduje się Liverpool. W lidze drużyna Rossonerich ponownie zagra w następną sobotę, mierząc się na wyjeździe z Udinese.