Słynny bramkarz zakończył reprezentacyjną karierę

Keylor Navas za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu reprezentacyjnej kariery. 37-letni Kostarykanin w drużynie narodowej zadebiutował w 2008 roku i rozegrał dla niej 114 meczów.

Keylor Navas
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Keylor Navas

Keylor Navas zawiesił buty na kołku w reprezentacji Kostaryki

Keylor Navas poprzez oficjalne konto na Instagramie poinformował, że zdecydował się zakończyć karierę w reprezentacji Kostaryki. 37-letni bramkarz w swoim kraju uchodzi za absolutną legendę. Bardzo doświadczony golkiper w drużynie narodowej zadebiutował w 2008 roku. Keylor Navas świetnie zaprezentował się na mistrzostwach świata w 2014 roku, które odbyły się w Brazylii.

Reprezentacja Kostaryki wówczas sensacyjnie dotarła aż do ćwierćfinału, gdzie dopiero po rzutach karnych musiała uznać wyższość naszpikowanej gwiazdami Holandii. Mierzący 185 centymetrów wzrostu bramkarz na tym turnieju został dostrzeżony przez Real Madryt, który kilka tygodni później za około 10 milionów euro sprowadził go z Levante. Ceniony trzydziestosiedmiolatek między słupkami kadry narodowej stanął łącznie 114 razy, wpuścił 127 goli i zachował 42 czyste konta.

Keylor Navas zakończył reprezentacyjną karierę, ale ma zamiar kontynuować grę w piłce klubowej. Kostarykanin ostatnio potwierdził swoje odejście z Paris Saint-Germain i niewykluczone, że wyląduje w MLS, ponieważ chrapkę na zakontraktowanie golkipera ma tamtejsze San Diego FC.

Komentarze