Brazylia z nowym selekcjonerem na ławce. Wybór okazał się dużym zaskoczeniem

Dorival Junior zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii. 61-latek zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego trenera - Fernando Diniza.

Dorival Junior
Obserwuj nas w
Imago / Yuri Murakami Na zdjęciu: Dorival Junior
  • Dorrival Junior nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii
  • Dotychczas doświadczony trener pracował w drużynie Sao Paulo
  • Informacji nie potwierdziła jeszcze brazylijska federacja piłkarska

Dorival Junior ma zostać nowym selekcjonerem Brazylii

Reprezentacja Brazylii na pół roku przed turniejem Copa America będzie miała nowego selekcjonera. Dotychczasowy trener “Canarinhos” Fernando Diniz zrezygnował z pracy w zeszły piątek. Nowym opiekunem pięciokrotnych mistrzów świata ma zostać Dorival Junior. Profil klubu piłkarskiego Sao Paulo FC potwierdził doniesienia brazylijskich dziennikarzy.

Sao Paulo FC informuje o odejściu trenera Dorivala Juniora, który poprosił o rozwiązaniu kontraktu, aby przejąć posadę selekcjonera reprezentacji Brazylii – brzmi komunikat klubu na portalu X.

61-latek pracował w brazylijskim klubie od kwietnia 2023 roku. Dla doświadczonego trenera była to już druga przygoda z zespołem “Tricolor Paulista”. Wcześniej pracował na południu Brazylii w latach 2017-2018. Z drużyną udało mu się wygrać Puchar Brazylii w 2023 roku, pokonując w finale Flamengo 2-1 w dwumeczu.

Brazylia jak dotąd rozczarowuje w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2026. Po 6. kolejkach mają na swoim koncie zaledwie 2 zwycięstwa. Ostatnie 4 mecze to tylko jeden zdobyty punkt w spotkaniu z Wenezuelą. Zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Czytaj więcej: Kylian Mbappe ustalił warunki kontraktu z nowym klubem! Sensacyjne wieści

Komentarze