Wisła Kraków świętuje zdobycie Pucharu Polski. Ogromne tłumy na rynku!

Wisła Kraków po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała Pogoń Szczecin i sięgnęła po Puchar Polski. W piątek na krakowskim rynku odbyła się feta, na której zebrało się mnóstwo kibiców.

Wisła Kraków
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Wisła Kraków

Wisła Kraków świętuje sukces

Czwartkowy finał Pucharu Polski był prawdziwym świętem piłki nożnej. Nie zabrakło dramaturgii, bowiem Pogoń Szczecin była o krok od zdobycia swojego pierwszego trofeum w historii. W ostatniej akcji doliczonego czasu gry Wisła Kraków wyrównała stan rywalizacji i doprowadziła do dogrywki. Tam okazała się lepsza – Angel Rodado zdobył bramkę, która zadecydowała o końcowym triumfie Białej Gwiazdy.

Wisła Kraków napisała wspaniałą historię, bowiem zdobyła Puchar Polski jako pierwszoligowiec. Na swojej drodze pokonała trzy drużyny z Ekstraklasy, które były traktowane jako faworyt. Zarówno Widzew Łódź, Piast Gliwice, jak i także Pogoń Szczecin okazały się słabsze od ekipy, która walczy o powrót do elity.

Ostatnie lata nie były dla kibiców Wisły Kraków udane. Od zdobytego mistrzostwa Polski minęło już ponad dziesięć lat, a w tym czasie zespół z każdym sezonem grał coraz gorzej, a nawet spadł do pierwszej ligi. Aktualnie drużyna Alberta Rude walczy, aby znów znaleźć się w Ekstraklasie.

W piątek na krakowskim rynku odbyła się feta z okazji zdobycia Pucharu Polski, na której zjawiło się bardzo wielu kibiców. Wspólnie z piłkarzami świętowali sukces, który nie jest oczywiście jeszcze zwieńczeniem sezonu. Główny cel stawiany przez fanów Wisły Kraków to awans do Ekstraklasy.

Zobacz również: Pogoń powinna mieć rzut karny? Sędzia finału Pucharu Polski tłumaczy swoje decyzje

Komentarze