Puchar Polski: Dogrywka wyłoniła drugiego finalistę. Emocje w meczu Pogoń – Jagiellonia [WIDEO]

Pogoń Szczecin w drugim środowym spotkaniu półfinałowym Fortuna Pucharu Polski rywalizuje z Jagiellonią Białystok. 90 minut rywalizacji nie wyłoniło zwycięzcy. W tym czasie obie ekipy strzeliły po golu. Tym samym potrzebna jest dogrywka.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
  • Nie brakowało emocji w drugim półfinałowym meczu Fortuna Pucharu Polski
  • Po 90 minutach rywalizacji z udziałem Pogoni i Jagiellonii na stadionie przy Twardowskiego miał miejsce rezultat 1:1
  • W dogrywce decydującą bramkę dla Portowców w 98. minucie zdobył Fredrik Ulvestad

Pogoń – Jagiellonia: Walka o finał przy intensywnych opadach deszczu

Pogoń Szczecin w meczu z Jagiellonią Białystok miała zamiar wykorzystać atut w postaci gry na swoim stadionie. Jednocześnie rywalizacja Portowców z Żółto-czerwonymi była wyjątkowa dla Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski w przeszłości grał w ekipie z Białegostoku. Jednocześnie rywalizacja na Twardowskiego zapowiadała się bardzo ciekawie.

W pierwszej odsłonie rozgrywane było spotkanie, w którym więcej z gry mieli gospodarze. Nie miało to jednak zbyt dużego przełożenia na strzały. Pod tym względem konkretniejsi byli goście. Finalnie jednak żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Do przerwy było 0:0.

Dogrywka w drugim półfinale

Tymczasem w drugiej połowie na gola trzeba było czekać do 56. minucie. Wówczas piłkę do siatki skierował Efthymios Koulouris, ale jego trafienie po weryfikacji VAR zostało anulowane. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Grek bramkę zdobył w 59. minucie. Wykorzystał wówczas podanie od Grosickiego.

W ostatnim kwadransie rywalizacji przy intensywnie padającym deszczu skoncentrowana Jagiellonia doprowadziła do wyrównania. W roli głównej wystąpił Bartłomiej Wdowik, który pokonał golkipera rywali po strzale sprzed pola karnego. Więcej trafień w 90 minutach rywalizacji nie padło i sędzia Paweł Raczkowski zarządził dogrywkę.

W dodatkowym czasie szczecinianie wyszli ponownie na prowadzenie. Fredrik Ulvestad w 98. minucie wyróżnił się precyzyjnym uderzeniem głową po podaniu TurboGrosika i trybuny na stadionie Pogoni eksplodowały z radości. Znów to zespół Jensa Gustafssona był bliżej gry w finale na PGE Narodowym. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i 2 maja w finale Fortuna Pucharu Polski w Warszawie zagra Pogoń Szczecin.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 2:1 pd. (1:1) (0:0)

1:0 Efthymios Koulouris 59′

1:1 Bartłomiej Wdowik 80′

2:1 Fredrik Ulvestad 98′