Szalona pierwsza połowa w Barcelonie. Trzy gole, błędy i czerwona kartka [WIDEO]

FC Barcelona do przerwy przegrywa z Valencią 1:2. "Duma Katalonii" rozpoczęła znakomicie spotkanie, ale później do siatki trafiali już tylko piłkarze rywali, którzy wykorzystali błędy Ronalda Araujo i Marc-Andre Ter Stegena.

Marc-Andre Ter Stegen
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Marc-Andre Ter Stegen

Valencia prowadzi do przerwy z Barceloną

Zmagania w ramach 33. kolejki rozgrywek La Ligi kończyło spotkanie FC Barcelony z Valencią. Mecze między tymi zespołami zawsze wzbudzały sporo emocji. Podopieczni Xaviego Hernandeza z pewnością chcą zrewanżować się za grudniowe spotkanie. Wówczas na Estadio Mestalla padł remis 1:1.

Poniedziałkowa rywalizacja znakomicie rozpoczęła się dla Barcelony. W 22. minucie świetnym podaniem popisał się Raphinha. Brazylijski skrzydłowy dośrodkował na głowę niepilnowanego Fermina Lopeza, który popisał się niezwykle pięknym i precyzyjnym strzałem, który wylądował w bramce. Giorgi Mamardaszwili w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Kibice FC Barcelony długo nie cieszyli się z prowadzenia swoich ulubieńców. W 27. minucie fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Marc-Andre Ter Stegen. Niemiecki golkiper zaliczył kiks, przez co futbolówkę przejął Hugo Duro. Ronald Araujo próbował jeszcze ratować sytuacje, ale zawodnik Valencii wpakował piłkę do pustej bramki.

W 36. minucie meczu fatalny zachowaniem w defensywie popisał się Ronald Araujo. Stoper FC Barcelony bezmyślnie sfaulował w polu karnym Petera Gonzaleza. Do jedenastki podszedł Pepelu, który pokonał Marc-Andre Ter Stegena.

Pod koniec pierwszej odsłony Giorgi Mamardaszwili został ukarany czerwonym kartonikiem. Bramkarz Valencii zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Valencii 2:1.

Sprawdź także: FC Barcelona straciła prowadzenie po błędzie ter Stegena! Mecz z Valencią na żywo