Lewandowski wraca do strzelania. Ważny gol w spotkaniu z Valencią [WIDEO]

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Valencią. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał dośrodkowanie Ilkaya Gundogana i uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali.

Robert Lewandowski
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Lewandowski z trafieniem w meczu przeciwko Valencii

Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy FC Barceloną a Valencią nie układało się do przerwy dla „Dumy Katalonii”. Podopieczni Xaviego Hernandeza schodzili na przerwę przegrywając 1:2. Wynik spotkania otworzył Fermin Lopez, ale później trafiali już tylko goście. A mianowicie zrobili to Hugo Duro i Pepelu z rzutu karnego.

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli FC Barcelony. „Blaugrana” doprowadziła do wyrównania już w 49. minucie. Ilkay Gundogan posłał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Najlepiej w polu karnym odnalazł się Robert Lewandowski, który uderzeniem głową pokonał golkipera Valencii.

Arbiter długo zwlekał z podjęciem decyzji o rozpoczęciu od środka. Wóz VAR bowiem analizował pozycję spaloną Fermina Lopeza. Zawodnik Barcelony nie dotknął piłki po strzale Roberta Lewandowskiego, ale mógł zasłaniać bramkarza rywali. Finalnie sędziowie nie dostrzegli błędu, a trafienie polskiego napastnika zostało zaliczone.

Robert Lewandowski długo czekał na gola. Ostatni raz polski napastnik wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Atletico Madryt, które odbyło się ponad miesiąc temu. Kapitan naszej reprezentacji ma już 21 trafień oraz dziewięć asyst w obecnie trwającej kampanii. A wszystko to 35-latek uzbierał w 43. występach pod okiem Xaviego Hernandeza.