Mistrz Polski na deskach! Piast gromi Raków [WIDEO]

Piast Gliwice nie pozostawia złudzeń w starciu z Rakowem Częstochowa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia w 68. minucie podwyższyli prowadzenie na 3:0.

Piast Gliwice prowadzi z Rakowem Częstochowa

Na środę zaplanowano spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski pomiędzy Rakowem Częstochowa a Piastem Gliwice. Faworytem tej rywalizacji byli piłkarze mistrza Polski, choć gospodarze nie mogli być spisywani na straty. “Medaliki” bowiem po wznowieniu nie przypominali tej samej drużyny, która kilka miesięcy wcześniej zdobyła tytuł.

Spotkanie w Gliwicach znakomicie rozpoczęło się dla Piasta. W 25. minucie gliwiczanie objęli prowadzenie za sprawą Tomasa Huka. Słowacki defensor wykorzystał zagranie Jakuba Czerwińskiego i z najbliższej odległości pokonał uderzeniem głową Vladana Kovacevicia.

Już na początku drugiej odsłony piłkarze Piasta Gliwice podwyższyli prowadzenie. W 49. minucie powstało zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Najsprytniejszym zawodnikiem okazał się Jakub Czerwiński, który strzałem po krótkim rogu pokonał bramkarza Rakowa.

W 68. minucie na tablicy wyników było już 3:0. Tym razem Vladana Kovacevicia pokonał Jorge Felix.

Sprawdź także: Lech, Raków, Jagiellonia? Faworyci bukmacherów w Pucharze Polski