Brawo Wisła Kraków, brawo Pogoń Szczecin. “Wzruszające sceny”

Wisła Kraków w czwartkowe popołudnie mierzyła się w finale Fortuna Pucharu Polski z Pogonią Szczecin na PGE Narodowym. W mediach społecznościowych furorę robi jedno ze zdjęć.

Finał Fortuna Pucharu Polski z udziałem Wisły Kraków i Pogoni Szczecin
Obserwuj nas w
fot. PressFocus / X / @Aaaaa367871 Na zdjęciu: Finał Fortuna Pucharu Polski z udziałem Wisły Kraków i Pogoni Szczecin

Pomoc ponad barwami przy okazji meczu Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Wisła Kraków w czwartkowe popołudnie stanęła przed szansą na to, aby móc zagrać w kolejnej kampanii na europejskiej scenie. Podobny cel miała Pogoń Szczecin. Obie ekipy zagrały ze sobą w finale w Fortuna Pucharze Polski. Przed spotkaniem dużo mówiło się o tym, że kibice obu ekip mogą nie wejść na trybuny. Finalnie nic takiego nie miało miejsca.

POLECAMY TAKŻE

Fani Białej Gwiazdy i Portowców znaleźli się na trybunach i stworzyli prawdziwy kocioł. Atmosfera na PGE Narodowym była gorąca. Według wielu głosów nigdy wcześniej taki klimat na meczu piłkarskim nie miał miejsce na arenie w Warszawie.

Tymczasem uwagę użytkowników platformy X przykuło zdjęcie opublikowane na profilu @Aaaaa367871, na którym uwiecznione zostało wzruszające zdarzenie. Jeden z kibiców Pogoni pomógł dostać się na trybuny na spotkanie Wisła – Pogoń jednej z fanek krakowskiej ekipy. Tym samym szybko fotografię obiegło hasło: “Pomoc ponad barwami przed finałem Fortuna Pucharu Polski”.

Czwartkowa potyczka byłą wyjątkowa, bo starcie z udziałem Białej Gwiazdy z ekipą ze Szczecina kończyła zmagania w jubileuszowej 70. edycji krajowego pucharu. Przed tym spotkaniem najwięcej tego typu sukcesów na swoim koncie miała Legia Warszawa, mogąca pochwalić się dwudziestoma triumfami w Pucharze Polski. Pogoń przed czwartkowym starciem nigdy wcześniej nie wygrała prestiżowego trofeum. Wisłą była natomiast górą w meczu o Puchar Polski cztery razy. Ostatni taki sukces zaliczyła w 2003 roku.

Czytaj więcej: Wisła Kraków – Pogoń Szczecin: Show na trybunach [ZDJĘCIA]

Komentarze