Wyjaśniła się przyszłość Unaia Emery’ego. Wszystko jasne

Aston Villa poinformowała o przedłużeniu współpracy z Unaiem Emerym. Nowa umowa hiszpańskiego szkoleniowca będzie obowiązywała do 30 czerwca 2029 roku.

Unai Emery
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Unai Emery

Oficjalnie: Unai Emery przedłużył kontrakt z Aston Villą

Aston Villa tydzień temu zakończyła swoje zmagania w sezonie 2023/24. Miniona kampania zakończyła się niezwykle udanie dla klubu z Birmingham, bowiem udało im się zająć w rozgrywkach ligowych zająć czwartą lokatę, która dała awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jest to ogromny sukces dla „The Villans”.

POLECAMY TAKŻE

W poniedziałek Aston Villa przekazała kibicom bardzo dobrą wiadomość. Otóż klub za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformował o przedłużeniu współpracy z Unaiem Emerym, architektem sukcesu drużyny. Nowy kontrakt hiszpańskiego szkoleniowca będzie obowiązywał zaskakująco długo, bo aż do 30 czerwca 2029 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, że podjąłem ten krok i wziąłem na siebie odpowiedzialność prowadzenia tego klubu… W Aston Villi jest świetna chemia. Element wsparcia fanów również sprawia, że czujesz się jak w domu. Jestem naprawdę podekscytowany możliwością kontynuowania tej podróży bez ograniczeń dla naszych marzeń – powiedział Unai Emery po podpisaniu kontraktu.

Unai Emery trafił na Villa Park w listopadzie 2022 roku. Hiszpan poprowadził Aston Villę dotychczas w 83. spotkaniach. Bilans prezentuje się następująco: 44 zwycięstwa, 16 remisów i 23 porażki. Przedłużenie kontraktu z 52-letnim trenerem to niepodważalnie dobra decyzja władz klubu z Birmingham.

Sprawdź także: Były reprezentant Anglii coraz bliżej przeprowadzki do Aston Villi

Komentarze