Raul Jimenez strzelił gola po 336 dniach

Raul Jimenez
Pressfocus Na zdjęciu: Raul Jimenez

Southampton przegrał z Wolves 0:1 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki Premier League. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Raul Jimenez. Meksykanin strzelił swojego pierwszego ligowego gola po 336 dniach.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej spisywał się Southampton. Święci kreowali sobie dużo sytuacji i zdecydowanie częściej atakowali bramkę rywala. Nie potrafili jednak wykorzystać żadnej z nich, ale dzięki skutecznej grze w obronie nie pozwalali Wolves rozwinąć skrzydeł w ofensywie.

Po przerwie oglądaliśmy jeszcze więcej akcji i ponownie to Święci prowadzili grę. W 61. minucie pierwszą bramkę ligową od dłuższego czasu strzelił Raul Jimenez, który uderzeniem w lewy dolny róg bramki pokonał Alexa McCarthy’ego. Przed oddaniem strzału Meksykanin ośmieszył Jana Bednarka, myląc go markowaniem strzału. Southampton mimo wielu prób nie zdołało zmienić końcowego rezultatu i Wilki wygrały 1:0. Polski defensor rozegrał w barwach Świętych całe spotkanie.

Dla Wolves jest to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Święci natomiast przegrali po raz pierwszy od czterech spotkań.