Priorytet United w przypadku zmiany trenera. Wielkie nazwisko

Sir Jim Ratcliffe ma już nie tylko plan na wzmocnienie kadry. Właściciel Manchesteru United wybrał trenera, który ma zastąpić Erika ten Haga, zdradza Sports Zone.

Manchester United
Obserwuj nas w
IMAGO / Sportimage/ Gary Oakley Na zdjęciu: Manchester United
  • Manchester United pod wodzą Erika ten Haga nie prezentuje się na miarę oczekiwań
  • Czerwone Diabły w lecie mogą zmienić trenera
  • Sir Jim Ratcliffe chce, by Holendra zastąpił młodszy, ale uznany szkoleniowiec

To on jest celem numer jeden United

Erik ten Hag prowadzi Manchester United od 1 lipca 2022 roku. Pod wodzą holenderskiego szkoleniowca Czerwone Diabły rozegrały 98 spotkań. Największym sukcesem byłego trenera Ajaksu jest triumf w Pucharze Ligi Angielskiej w sezonie 2022/23.

W obecnych rozgrywkach ligowych drużyna ten Haga prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Aktualnie ekipa z Old Trafford zajmuje 6. miejsce, a do lokaty gwarantującej udział w Lidze Mistrzów traci sześć punktów. Wyniki podopiecznych 54-latka nie napawają optymizmem – coraz więcej mówi się o zakończeniu współpracy.

Jeżeli włodarze United faktycznie zdecydują się zmienić trenera, mają już przygotowane konkretne nazwisko. Sir Jim Ratcliffe chce, by Erika ten Haga zastąpił Julian Nagelsmann, ujawnia Sports Zone. 36-latek pracuje jako selekcjoner reprezentacji Niemiec, ale jego umowa obowiązuje tylko do zakończenia Mistrzostw Europy.

Nagelsmannn jest już łączony z Premier League. Inne doniesienia sugerują, że może on trafić do wielkiego rywala United.

Komentarze