Newcastle wygrywa po kapitalnej akcji. Kolejna ligowa porażka United

Sobota z Premier League zakończyła się na St. James' Park, gdzie doszło do spotkania Newcastle - Manchester United. Triumfowali gospodarze, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w 56. minucie zmagań.

Newcastle United - Manchester United
IMAGO / PA Images/ Owen Humphreys Na zdjęciu: Newcastle United - Manchester United
  • Newcastle United pokonało Manchester United w spotkaniu 14. kolejki Premier League
  • Sroki sięgnęły po trzy punkty po trafieniu Anthony’ego Gordona w 56. minucie
  • Gospodarze wyprzedzili Czerwone Diabły i awansowały na 5. lokatę

Premier League. Manchester United zdominowany przez Newcastle

Manchester United liczył na trzecie zwycięstwo z rzędu w Premier League, jednak niewielu wierzyło, że podopieczni Erika ten Haga będą w stanie tego dokonać. Czerwone Diabły mierzyły się na wyjeździe z Newcastle United, które w poprzednim meczu u siebie rozbiło 4:1 Chelsea.

W pierwszej połowie pojedynku na St. James’ Park zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, który stworzyli aż 14 okazji bramkowych, natomiast ich rywale wypracowali sobie tylko dwie sytuacje na strzelenie gola. Po zmianie stron przewaga Srok nie stopniała. Drużyna Eddiego Howe’a w 56. minucie dopięła swego i wyszła na prowadzenie. Andre Onanę pokonał Anthony Gordon, który wykorzystał dogranie Kierana Trippiera i zamknął znakomitą zespołową akcję.

W samej końcówce Manchester doszedł do głosu. Harry Maguire po zagraniu Antony’ego skierował piłkę do siatki Newcastle, jednak znalazł się na ofsajdzie i sędzia nie mógł uznać tego trafienia.

Sroki awansowały na 5. lokatę w tabeli Premier League i mają w dorobku 26 punktów, czyli o dwa więcej niż United.

Premier League. Newcastle United – Manchester United 1:0 (0:0)