Borussia w finale Ligi Mistrzów! PSG biło głową w mur [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała Paris Saint-Germain 2:0 w półfinałowym dwumeczu Ligi Mistrzów. Bohaterem rewanżu został Mats Hummes, który zdobył jedynego gola.

Borussia
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Borussia

Borussia Dortmund ograła PSG. Pierwszy finalista Ligi Mistrzów

Wtorkowy wieczór okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla kibiców i piłkarzy Borussii Dortmund. Niemiecka drużyna po raz kolejny zaprezentowała się z najlepszej możliwej strony, wygrywając na wyjeździe z PSG 1:0 (2:0 w dwumeczu). W ten sposób drużyna prowadzona przez Edina Terzicia wywalczyła awans do finału Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek, ale obaj golkiperzy nie mogli narzekać na nudę. Donnarumma i Kobel popisali się kilkoma udanymi interwencjami.

Przełamanie nastąpiło tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 50. minucie piłkę do bramki skierował Mats Hummels, który świetnie odnalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym. Niemiec otrzymał precyzyjne dośrodkowanie od Juliana Brandta. Trzeba przyznać, że obrona paryżan zostawiła naprawdę dużo miejsca rosłemu stoperowi.

Reszta spotkania raczej przebiegała pod dyktando PSG. Gospodarze kilkukrotnie poważnie zagrażali Borussii, uderzając w obramowanie bramki. Jednak ostatecznie żaden ze strzałów nie znalazł drogi do siatki.

Zwycięzca dwumeczu Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund zagra w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium lub Realem Madryt. Losy drugiego półfinału rozstrzygną się w środę, 8 maja. Natomiast finał odbędzie się 1 czerwca na Wembley w Londynie.

Czytaj dalej: Bellingham namawia Real na szalony transfer. Jest reakcja Pereza